Hejtman Martin Kuba převzal 2800 balíčků pro jihočeské zdravotníky

Jejich energie zachraňuje lidské životy, proto se společnost ČEZ postará o to, aby jim nedošly síly. Zdravotníkům z covidových oddělení v jižních Čechách začala doručovat děkovné balíčky plné dobrot. Obsah balíčků zajistily místní chráněné dílny a neziskové organizace.  První tisícovku převzali v pondělí představitelé Jihočeského kraje a českobudějovické nemocnice. „Jihočeští zdravotníci zajišťují v této covidové době strašnou spoustu věcí. Za tu práci, péči o pacienty, kteří s covidem končí v nemocnicích, za testování a očkování si poděkování opravdu zaslouží,“ řekl hejtman Martin Kuba.

Vánoční pečivo, sušené ovoce, čokoláda, nebo různé řemeslné marmelády. To je jen neúplný výčet dobrot, které v těchto dnech skládají v různých variacích do speciálních balíčků pro zdravotníky klienti chráněných dílen po celé České republice. Tak vypadá poděkování lékařům, zdravotním sestrám a dalším lidem, kteří s vypětím sil pečují o covidové pacienty. Celkem společnost ČEZ obdaruje v průběhu prosince a ledna v jižních Čechách 2 800 zdravotníků. 

Mám k těmto lidem, kteří každý den věnují veškerou energii k záchraně životů covidových pacientů, obrovskou úctu a obdiv. V době, kdy čelí již déle než rok opakovaným vlnám epidemie a bohužel od některých i naprosto nepochopitelným slovním útokům, jim tímto chceme za ČEZ vyjádřit naši podporu a poděkování,“ uvedl při předávce předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. 

Nasazení zdravotníků v našich nemocnicích je úžasné. O covidové pacienty se starají už déle než rok a půl, nesmírně si vážím jejich nasazení a obětavosti. Zaslouží si obrovské poděkování a vážím si toho, že na ně lidé i firmy myslí,“ doplňuje hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. 

Do sestavení děkovných balíčků pro zdravotníky zapojila společnost ČEZ celkem 23 regionálních chráněných dílen a neziskových organizací. Letos kvůli špatné pandemické situaci nemohly v provozech ČEZ proběhnout tradiční vánoční trhy, na kterých tyto dílny pravidelně prodávají energetikům své výrobky. Jejich práce a snaha tak díky současné akci nepřijde vniveč. „Zažíváme velmi výjimečný rok. Ani nám se nežije lehce, ale takový typ projektu, kdy se sami můžeme zapojit do pomoci a poděkování zdravotníkům, a zároveň vylepšit hospodaření, je pro nás i nadějí do budoucna,“ doplňuje Václav Běťák za Sady sv. Prokopa, které do balíčků dodaly sušené bio ovoce a šťávy.
 

21.12.2021 Bc. David Hocke