Hejtman Kuba s náměstkem Klímou převzali štafetu. Příští letní Olympiáda dětí a mládeže bude na jihu Čech 

Něco hezkého končí, něco hezkého začíná. Tohle úsloví určitě platí pro Jihočeský kraj, který s koncem zimní Olympiády dětí a mládeže převzal symbolickou štafetu v podobě olympijské vlajky od kraje Královéhradeckého. Letní dětské olympijské hry tak proběhnou v roce 2024 u nás na jihu Čech. 

„Děkujeme Královéhradeckému kraji za pořádání téhle zimní a my už teď pracujeme na organizaci, aby pro mladé sportovce bylo připravené to nejlepší zázemí a všichni si letní olympiádu dětí a mládeže 2024 v našem kraji pořádně užili,“ uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. 

Jako velký závazek vnímá převzetí štafety náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma. Ten, stejně jako hejtman, ocenil vynikající organizaci celé akce. „Musím pochválit Královéhradecký kraj za organizaci. Byla opravdu špičková. Dostat více než tisícovku sportovců s doprovodem do Špindlerova Mlýna a okolí je opravdu logisticky velmi náročné,“ netajil se uznáním náměstek Klíma a dodal, že ambicí Jihočeského kraje je připravit mladým sportovcům stejně kvalitní zázemí a vytvořit takovou atmosféru, díky které by si z jihočeské olympiády odvezli jen ty nejkrásnější sportovní zážitky. „Na organizaci letní olympiády v Jihočeském kraji už se proto pilně pracuje už dnes, tedy rok a půl před jejím začátkem,“ ubezpečil Klíma. 

Zimní Olympiáda děti a mládeže probíhala od 22. do 26. ledna v Hradci Králové, Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Nové Pace a Trutnově. Přivítala 1151 mladých talentů. Mezi nimi bylo 86 Jihočechů, kteří přivezli dvě zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile. Zlatou Karolína Hrůšová (snowboardcross) a Emma Mánková (běh na lyžích). Stříbrnou medaili si odnáší starší dívky za štafetu 3x1 km + 3x1 km klasickou technikou. Bronzoví skončili krasobruslař Daniel Čejka, šachistka Beáta Havelková, snowboardistka Karolína Hrůšová za paralelní obří slalom a Emma Mánková za běh na lyžích 4 km klasicky. 

31.01.2023 Bc. David Hocke