Hejtman Kuba: Jihočeský kraj pošle Ukrajině zdravotnický materiál za 7 milionů korun. Bude tam více zraněných, než se předpokládalo

Zdravotnický materiál za zhruba sedm milionů korun pošle na pomoc válkou zmítané Ukrajině Jihočeský kraj. Věci zaměřené převážně na poskytování akutního ošetření raněných, tzv. traumamateriál, svážely dnes do krajského skladu auta z jihočeských nemocnic, aby je bylo možné na Ukrajinu poslat co nejrychleji. V pondělí 28. února to potvrdil hejtman Martin Kuba s tím, že situace v zemi se, bohužel, zhoršuje.

Kraj podle Kuby na Ukrajinu konkrétně pošle například infuze, infuzní sety, kanyly, škrtidla, obvazy či materiál proti popáleninám. „Zprávy z posledních hodin, jak zesilují ruské útoky, naznačují, že bude mnohem více zraněných, než se původně předpokládalo. Proto je tam nutné dostat zdravotnický materiál co nejrychleji. Využili jsme toho, že kraj je vlastníkem jihočeských nemocnic a věci pro Ukrajinu se nám podařilo nashromáždit prakticky během jednoho odpoledne. Nyní hledáme nejkratší cestu, jak je do východoevropské země dopravit. Komunikujeme kvůli tomu s ukrajinskou ambasádou v ČR, která je schopna převoz do země v co nejkratším čase zajistit. Naší prioritou je, aby byl materiál již zítra na cestě do oblastí, kde jej nejvíce potřebují,“ nastínil hejtman.

Všem našim nemocnicím děkujeme za opravdu velké množství potřebného materiálu, který dokázaly v rekordně krátkém čase nashromáždit a věnovat na pomoc Ukrajině bez ohrožení kvality péče o obyvatele Jihočeského kraje.
 

03.03.2022 Bc. Hana Brožková