Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Gymnázium Jírovcova: odvážný den otevřených dveří

Současné uzavření škol kvůli koronaviru znemožnilo konat dny otevřených dveří, které tradičně probíhaly v období zimních měsíců. Ve školách nahrazují prezenčně konané dny otevřených dveří různě. Někde předtáčejí o škole videa, jinde zvou zájemce o studium na on-line „konferenční“ setkání v různých platformách.

Odvážně ke dni otevřených dveří přistoupili na Gymnáziu Jírovcova v Českých Budějovicích. Oslovili společnost, která realizuje živé video přenosy z divácky zajímavých akcí. Budoucí studenti se sice nemohli na den otevřených dveří osobně dostavit, ale s učiteli a školou se mohli přesto seznámit.  Tým kameramanů, zvukařů, techniků, střihačů spolu s režisérem do školy dopravili množství kabelů, kamer, mikrofonů a další nezbytné techniky. Ve čtvrtek 7. ledna, na kdy byl den otevřených dveří už téměř rok naplánován, probíhaly ve škole kamerové a zvukové zkoušky. V pozdním odpoledni pak učitelé spolu se společností Live4K přenesli den otevřených dveří obrazem a zvukem divákům v on-line přímém přenosu. Učitelé Jírovcova tak vlastně vystupovali jako v běžném televizním pořadu, jen to nebylo přenášeno vzduchem na klasické TV stanice, ale internetem. Teoreticky tak mohli uchazeči o studium na Jírovcovce být kdekoliv na světě. Záznam z této unikátní akce je nyní k dispozici na YouTube kanále a počet zhlédnutí stále roste. A kdo by si nebyl jist, jestli si podat přihlášku na Jírovcovku, tomu může k rozhodování pomoci návštěva běžné distanční a on-line probíhající výuky. Na tyto veřejnosti přístupné vyučovací hodiny se zájemci mohou podívat bez přihlašování, škola je vysílá přes stream v týdnu od 11. ledna.

Odkaz na záznam ze dne otevřených dveří on-line: https://www.youtube.com/watch?t=1774&v=64TgRSkP8ZQ&feature=youtu.be​​​​​​​

Út, 12.01.2021 - 12:53 Bc. David Hocke