Děti se budou moci pobavit v ZOO

Nejen dospělí, ale zejména děti si letos budou moci připomenout Den Evropy, který připadá na 9. května. V ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou budou v tento den připraveny různé akce včetně divadelních představení, her i kvízů. Akci s názvem Den Evropy s ROP Jihozápad aneb Husarské opičí eldorádo pořádá Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a ZOO Ohrada s podporou Jihočeského a Plzeňského kraje.

Akce je určena široké veřejnosti, ale zejména dětem z mateřských a základních škol, které mají  zvýhodněné vstupné ve výši 20 korun. Od brzkého rána se děti mohou těšit na hudební, divadelní a taneční vystoupení, budou si moci nechat namalovat obrázky na obličej, absolvovat stezku s poznáváním zvířat, zúčastnit se vědeckotechnické show s Techmanií a vyrobit si vlastní placku.

„V rámci Dne Evropy s ROP Jihozápad jsme vyhlásili také soutěž pro třídy, které mohou e-mailem na adresu kopecka@rr-jihozapad.cz zasílat návrhy jmen pro samičku kočkodana husarského. Ve čtvrtek devátého května budeme z těchto soutěžících přímo v ZOO losovat výherce řady cen,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

ZOO Ohrada byla jedním z mnoha příjemců dotací z Evropské unie. „V roce 2013 získala téměř sedmadvacetimilionovou dotaci, díky které vznikl nový areál pro zvířata s dvanácti expozicemi, jež se staly domovem pro více jak 30 druhů zvířat,“ řekl Petr Podhola, místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Kontakt:
Bc. Ivana Kerlesová