86 mladých sportovců bude hájit jihočeské barvy na Olympiádě dětí a mládeže

Blíží se 20. ročník Olympiády dětí a mládeže (ODM). Od 22. – 26. ledna 2023 bude všech 14 krajů ČR bojovat o medaile v celkem 10 sportech: Alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, běžecké lyžování zrakově postižených, skicross, snowboard a šachy. Jihočeská výprava se ODM zúčastní v počtu 86 sportovců a 28 trenérů. 

Slavnostní zahájení ODM proběhne v neděli 22. ledna 2023 od 14 hodin v ČPP Aréně v Hradci Králové. Jihočeskou výpravu na slavnostním zahájení povede úspěšná sportovkyně a olympionička Kateřina Neumannová. 

ODM23

Od pondělí 23. ledna pak začínají závodní dny, přičemž hlavní olympijské dění bude probíhat ve Špindlerově Mlýně. Krasobruslaři budou o medaile bojovat na zimním stadionu v Nové pace a hokejisty čeká turnaj ve Vrchlabí. Hokej bude jistě velmi sledovaný, protože poslední medaili naši mladí borci vybojovali v rámci ODM v roce 2014. Bylo to v kraji Vysočina a medaile byla bronzová.

V posledním ročníku zimní edice v roce 2020 získali Jihočeši celkem 34 medailí a obsadili celkové 7. místo. Naši excelovali hlavně v biatlonu, snowboardu, rychlobruslení (které letos na programu není) nebo také v krasobruslení. 

Držte palce Jihočeské výpravě! Většinu sportů můžete opět sledovat na ČT4 nebo prostřednictvím streamu.

Důležité odkazy: 
WEB - https://www.olympijskytym.cz/odm
FACEBOOK - @olympioniciODM
INSTAGRAM - @odm.gang

04.01.2023 Bc. David Hocke