5. Bavorsko-český den pro firmy na téma financování

Jak je možné vést společnost do budoucnosti vhodným způsobem a jaké moderní nástroje financování je k tomu možné využít? Tyto otázky aktuálně zaměstnávají podnikatele na obou stranách hranice. Právě na tyto otázky se zaměří 5. ročník bavorsko-českého dne pro firmy, který se uskuteční 18. října 2022 od 15 hodin na výstavišti v Deggendorfu (Stadthallen Deggendorf).

Ing. Jaroslava Pongratz, manažerka kontaktních sítí Bavorsko – Čechy, která akci organizuje, zdůrazňuje, že tato nabídka je pro vystavovatele i pro návštěvníky bezplatná. „Ze zkušenosti z minulých dnů pro firmy vznikla celá řada nových přeshraničních vazeb a obchodních vztahů. Mnozí předem neuvažovali možnost hledat zákazníky nebo partnery na druhé straně hranice.“ Poté, co musel být poslední Bavorsko-český den pro firmy kvůli koronaviru zrušen, očekává Ing. Pongratz vysokou účast a žádá o včasnou registraci. „I téma je velice aktuální, neboť se letos bude řešit situace na finančních trzích a dotační možnosti pro firmy.

Po oficiálním zahájení jsou od 15:20 na programu přednášky, které budou všechny simultánně tlumočeny. Manuela Königbauer (vláda Dolního Bavorska) a Pavel Křivonožka (Národní rozvojová banka) budou hovořit o „Investičních grantech a úvěrech do investic do kapitálových statků“. Tématu „Financování nebo leasing investic“ se bude věnovat Dr. Mikko Klein (Sparkasse Freyung-Grafenau) a Ing. Mikuláš Přibyl (Deutsche Leasing ČR). Stefan Karg z UniCredit Bank AG a Ing. Michal Davídek a Ing. Radmil Novák z Davídek Consulting s.r.o. se budou zabývat otázkou „Jak může firma profitovat z různých strategií centrálních bank v ČR a v Německu“.

Navázání nových kontaktů a obchodních vztahů bude možné od 16:30, kdy začne přeshraniční veletrh „Bavorsko-česká burza firem“. I zde bude k dispozici tlumočník zdarma. Na burze firem se mohou prezentovat firmy všech odvětví, univerzity, klastry a další organizace a cílem je umožnit navázání přeshraničních obchodních vztahů a kontaktů. „Aktuálně opět řada firem hledá zahraniční partnery a tato akce je k tomu velice vhodná. Často jsme zažili, že z osobních diskuzí a setkání na bavorsko-českých dnech pro firmy vznikly velice zajímavé a úspěšné spolupráce,“ konstatuje Ing. Pongratz. To je přesně to, co dělá tento formát tak úspěšným.
Organizátorem akce je Evropský region Dunaj-Vltava Dolní Bavorsko, který je podpořen Bavorským státním ministerstvem financí a domoviny a krajem Dolní Bavorsko.

Přihlášení je u Ing. Jaroslavy Pongratz (email: j.pongratz@euregio-bayern.de, tel.: +49 170 8118194), vystavovatelé se mohou přihlásit do 04. října 2022, návštěvníci do 14. října 2022.

Autor: Lang / Kraj Dolní Bavorsko

25.08.2022 Bc. David Hocke