28 tradičních receptů: Evropský region představuje novou kuchařku.

Nová kuchařka Evropského regionu Dunaj - Vltava vyniká společnými znaky z kulinářského hlediska. Ukazuje regionální a tradiční speciality, jimiž se v jubilejním roce otevření hranic vyzdvihuje sounáležitost Evropského regionu přes hranice států ve svobodné a společné Evropě.

Právě v době, kdy se některé státy opět více izolují a vznikají pomyslné nové zdi a ploty, Evropský region Dunaj-Vltava (krátce ERDV) efektně ukazuje, že pád železné opony a otevření hranic před 30 lety mělo pro celé území podstatný význam a přispěl ke sbližování regionů v jeden společný hospodářský, životní a kulturní prostor. Trojmezí Rakouska, Bavorska a České republiky je ve svém historickém, ale také kulturním vývoji pevně spjaté a má mnoho společných znaků, kterými je region a jeho obyvatelstvo vzájemně ovlivňováno. Jak se společné kulturní a historické kořeny promítly do našich chutí, představuje společná kuchařka Evropského regionu Dunaj-Vltava, která představuje regionální a tradiční speciality, které si snadno uvaříte doma.

Kuchařka ERDV „28 tradičních receptů“ je zdarma ke stažení na www.evropskyregion.cz nebo v tištěné podobě na pobočce Krajského turistického informačního centra jižní Čechy v DOC Mercury (Nádražní 1759 370 01, České Budějovice).

V rámci této kuchařky jsme si pro Vás od listopadu připravili výherní soutěž „Vařte podle nás“! Sledujte nás na facebookových stránkách: Europaregion Donau-Moldau/Evropský region Dunaj-Vltava.

05.11.2019 Bc. David Hocke