Text na řeč

Koronavirus

Na jihu Čech přibyl jeden nový případ COVID-19, aktuálně pozitivních je v kraji 147 osob

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Jeden nemocný se uzdravil. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k pondělní 18. hodině v regionu zvýšil na 354. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 201 a aktuálně pozitivních 147 osob.

Štítky

Na jihu Čech přibylo 25 nových případů COVID-19, aktuálně pozitivních je v kraji 135 osob

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 25 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k páteční 18. hodině v regionu zvýšil na 340. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 199 a aktuálně pozitivních 135 osob.

Štítky

Jihočeský kraj pomůže zoologickým zahradám v regionu 

Kraj chce pomoci jihočeským zoologickým zahradám pokrýt ztrátu ze vstupného, která vznikla kvůli omezení provozu v souvislosti s koronavirem. Přispěje proto částkou v celkové výši čtyři sta tisíc korun těm organizacím v regionu, které vlastní licenci zoologických zahrad. Ve čtvrtek 30. července to jednomyslně schválila Rada Jihočeského kraje. Peníze si mezi sebe rovným dílem rozdělí Nadace Tomistoma, která provozuje krokodýlí zoo v Protivíně, Park exotických zvířat o.p.s. pro zoo Dvorec, Zoologická zahrada Tábor a.s. a ZOO JH s.r.o. se sídlem v Horní Pěně.

Štítky

Situace v Prachaticích je pod kontrolou, říká hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Ve čtvrtek odpoledne proběhla videokonference starostů ORP s ředitelkou Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslavou Kotrbovou a hejtmankou JčK Ivanou Stráskou. Na ní byla prodiskutována a zhodnocena epidemiologická situace v kraji. 

„Z diskuse vyplynulo, že v našem regionu je jediné významné ohnisko v Prachaticích, ale toto ohnisko je po zásahu Krajské hygienické stanice JčK zmapované a izolované. Jak Prachaticko, tak celý Jihočeský kraj je tak z epidemiologického hlediska bezpečný jak pro obyvatele, tak pro návštěvníky,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská. 
 

Štítky
Subscribe to Koronavirus