Text na řeč

Koronavirus

Hasiči ocenili jihočeskou hejtmanku medailí za řízení krizového štábu v době koronavirové pandemie

Skvělé řízení Krizového štábu Jihočeského kraje a zajištění chodu celého regionu během koronavirové pandemie. Zejména v době, kdy byl v České republice vyhlášen nouzový stav. To jsou hlavní důvody, za které hejtmanka Ivana Stráská obdržela medaili od generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) Drahoslava Ryby. Potvrdil to ředitel HZS JčK Lubomír Bureš, který hejtmance ocenění předal ve čtvrtek 9. července s tím, že se jedná o tzv. příležitostnou medaili HZS ČR.

Štítky

Náměstek Knot: Sedmý ročník Jihočeských podnikatelských voucherů je určen zejména na podporu malých a středních firem

Dva miliony korun věnuje Jihočeský kraj na podporu inovačního podnikání v regionu. V rámci sedmého ročníku programu Jihočeských podnikatelských voucherů navíc nastavil podmínky tak, aby pomohl zejména malým a středním firmám. Ty totiž byly koronavirovou pandemií postiženy nejvíce. Potvrdil to 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že veškeré podrobnosti k programu, stejně tak, jako formulář žádosti, získají zájemci na stránkách www.inovoucher.cz
 

Štítky

Žena si domů na jih Čech přivezla COVID-19 z Kazachstánu

Po sedmi dnech bez pozitivního nálezu zaznamenali v sobotu hygienici na jihu Čech jeden nový případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Domů na jih Čech si ji přivezla žena z Jindřichohradecka ze svého pobytu v Kazachstánu.  Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině v regionu zvýšil na 201. Vyléčených je v jižních Čechách 184 a aktuálně pozitivních 11 osob.

Štítky

ČEPS podpořila Jihočeský kraj v boji proti pandemii

Společnost ČEPS, provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy ČR, poskytla Jihočeskému kraji finanční dary v celkové hodnotě 800 000 Kč. Tyto prostředky z dárcovského programu budou využity zejména na nákup ochranných zdravotnických pomůcek v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 a na pořízení vybavení pro distanční výuku do škol.

Štítky

Hygienici na jihu Čech zaznamenali čtyři nové případy COVID-19. Aktuálně pozitivních je 9 Jihočechů

Čtyři nové případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2 zaznamenali ve středu 24. června hygienici na jihu Čech. Ze statistik ubyl jeden případ chybně hlášený v pondělí 22. června jako pozitivní. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k středeční 18. hodině v regionu zvýšil na 196. Vyléčených je v jižních Čechách 181 a aktuálně pozitivních 9 osob.

Štítky

Hygienici na jihu Čech zaznamenali dva nové případy COVID-19. Aktuálně pozitivních je 8 Jihočechů

Po deseti dnech bez nových případů onemocnění zaznamenali v pondělí 22. června hygienici na jihu Čech dva nové případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k pondělní 18. hodině v regionu zvýšil na 193. Vyléčených je v současné době v jižních Čechách 179 a aktuálně pozitivních 8 osob.

Štítky

Vyhlášení dotačního řízení MPSV na podporu finančního ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách

Vážení poskytovatelé sociálních služeb, 

dovolujeme si vás upozornit, že se blíží konečný termín mimořádného dotačního řízení MPSV ČR, v jehož rámci je možné žádat o prostředky na mimořádné odměny pro pracovníky sociálních služeb. Dotační řízení má uzávěrku 15.6.2020. 

Dotace je určena na mimořádné odměny nad rámec mzdy a platu za práci ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byli zaměstnanci sociálních služeb v období od 13.3.2020 do 31.5.2020 vystaveni riziku nákazy v souvislosti s epidemií COVID_19. 

Štítky
Subscribe to Koronavirus