Radní Švec k dálnici D3: Všechny stavby realizované Jihočeským krajem běží podle plánu

Jihočeský kraj hostil v pondělí 17. června setkání členů Spolku pro výstavbu dálnice D3 a D4. Jeho cílem bylo předání informací o postupu prací na obou těchto páteřních komunikací na území jižních i středních Čech. Dle všech zúčastněných probíhá stavba dle plánu. Pokud nenastanou komplikace, měli by řidiči dojet po dálnici D3 k rakouské hranici na přelomu let 2024 a 2025.  

„Za Jihočeský kraj zatím všechny stavby běží tak jak mají. Ve všech etapách řešíme Zanádražní komunikaci a Jižní tangentu. Jedná se o stavby, které přímo souvisejí s napojením na dálnici D3. Musejí být dokončeny dříve, než bude v celém úseku zprovozněna dálnice. Kdyby tomu tak nebylo, nastal by dopravní kolaps. Zatím vše vypadá velmi dobře. Závěrečná fáze, kterou je právě Jižní tangenta, by měla být hotová do roku 2022,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jiří Švec. 

V současné době jsou v plném proudu stavební práce na dvou úsecích: Úsilné – Hodějovice a Hodějovice – Třebonín na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. Vše jde zatím podle plánu. 

„Pro úsek Třebonín – Kaplice nádraží na Českokrumlovsku probíhá v těchto dnech stavební řízení a výkup pozemků. Stavba by mohla být zahájena na přelomu let 2021 a 2022. U navazujícího úseku Kaplice – státní hranice s Rakouskem dnes probíhá posuzování vlivu na životní prostředí - EIA,“ popsal generální ředitel ŘSD Pavol Kováčik. 

Výsledek EIA by měl být znám nejpozději za rok. Pokud bude kladný, začne další projekční příprava a řidiči by se tak ke státní hranici mohli svézt na přelomu let 2024 a 2025. 

18.06.2019 Bc. David Hocke