Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Kraj podpořil mažoretky. Přivezly z Mistrovství Evropy v Itálii zlato 

Jihočeský kraj podporuje jihočeský sport. Odměnou jsou úspěchy mladých jihočeských sportovců a sportovkyň. Krásnou zprávu jsme dostali od mažoretek z Mistrovství Evropy asociace NBTA v italském Lignano Sabbiadoro

Již tradičně se na soutěž nominovala děvčata z budějovického klubu STARLETTE: Alexandra Vaněčková a Veronika Kadlecová. Soutěžila v disciplínách Solo Showtwirl (sólo s hůlkou a rekvizitami).  Dvanáctiletá Saša Vaněčková letos soutěžila poprvé v kategorii Junior mladší. Na startovní listině měla 17 soupeřek ze států západní Evropy.  Získala titul II. Vicemistr Evropy. Jedná se zatím o její největší úspěch. 

Veronika Kadlecová naopak stála před nelehkou úlohou, a to obhájit pošesté titul Mistra Evropy. Veronika soutěžila v nejvíce obsazené kategorii Senior – 24 závodnic. Konkurence byla veliká, neboť většina soupeřek je z řad twirlingu, to znamená, že děvčata (a i jeden chlapec) bravurně ovládají twirlingové prvky s hůlkou. Budějovická twirlerka si vymyslela téma Cirkus iluzí a optických klamů (Cirque des Illusions) a porotu nadchla nejen svým cvičením s hůlkou, ale rovněž velkou stříbrnou konstrukcí. Porota ocenila vystoupení nejvyššími body a tím získala náskok před soupeřkami především z Chorvatska, Velké Británie a Holandska a pošesté obhájila titul Mistryně Evropy. 

Za Jihočeský kraj posíláme velkou gratulaci a držíme palce do dalších soutěží.

Info: Věra Kadlecová, předsedkyně klubu
 

Galerie