Navštivte Jihočeský kraj

Jižní Čechy jsou jedním z nejatraktivnějších turistických regionů České republiky. Nacházejí se v jižní části republiky při hranicích s Rakouskem a Spolkovou republikou Německo. Největším městem a zároveň správním centrem regionu jižních Čech je se svými téměř 100 tisíci obyvateli město České Budějovice, které se nalézá přibližně v jejich středu. Najdete zde takové perly jako město Český Krumlov (UNESCO) či Hlubokou nad Vltavou s krásným novogotickým zámkem. Jižní Čechy jsou tradiční turistickou destinací, a to jak pro individuální dovolenou, tak pro organizované skupinové zájezdy. Samozřejmostí je kvalitní zázemí ubytovacích kapacit, doplněné o širokou nabídku aktivit a místních gastronomických specialit. To vše umocněné atmosférou rozmanitých kulturních, sportovních a společenských akcí. 

V letošním roce, který se ponese v duchu "pohody", se mohou návštěvníci regionu těšit na kompletně zpracované informace k venkovské turistice, regionálním produktům, slavným šlechtickým rodům, či židovským památkám na jihu Čech. Jihočeský kraj nezapomíná ani na hendikepované návštěvníky a tak připravil speciální brožuru s názvem Vozíčkář vozíčkáři v jižních Čechách. Na své si přijdou také milovníci dálkové pěší turistiky v rámci projektu Zlaté stezky. Více o projektu https://zlatoustezkou.cz 

Turistickou novinkou číslo jedna je Projekt Vltava a jak název napovídá, jedná se především o nabídku pro milovníky aktivního trávení volného času a to jak pro vodáky, kteří hojně využívají horního toku řeky, až po majitele malých  motorových plavidel, kteří se mohou vydat po toku naší národní řeky od Prahy až do Českých Budějovic. Více o projektu www.vltava-reka.cz 

Ať už se v jižních Čechách vydáte kamkoliv, přejeme Vám krásné zážitky! 


 

Materiály ke stažení naleznete ZDE


 

Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje www.jiznicechy.cz:

 

jiznicechy.cz

 

 

 

 


Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

obrázek koncepce rozvoje cestovního ruchuCestovní ruch je v Jihočeském kraji již dlouhodoběji vnímán jako významný ekonomický rozvojový faktor. Jihočeský kraj je považován za jeden z turisticky nejatraktivnějších regionů ČR. Tuto pozici by měl Jihočeský kraj do budoucna nejen udržet, ale také výrazně posílit.

K tomu má kraj velmi dobré předpoklady. Jeho atraktivita je dána polohou, přírodním bohatstvím, četnými kulturními a historickými památkami a obecně vhodnými podmínkami pro rozvoj pěší turistiky, cykloturistiky a rodinné dovolené spojené se zážitky.

Navštivte jižní Čechy!

Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

 

Videa z Jihočeského kraje na You Tube

Videoprezentace, dostupné v této podrubrice jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, přímo generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být i snížení přístupnosti této podrubriky pro osoby se zdravotním postižením.

Kanály Jihočeského kraje na YOUTUBE:

Zpravodajský kanál

Kanál jižní Čechy

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje
Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje - úvodní stránka

VIRTUAL TRAVEL CZ je turistický portál, který ukazuje různá místa České republiky a zahraničí pomocí  nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zobrazí prostor v maximální zorném úhlu 360 x 180 stupňů. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi. Hlavním smyslem portálu je pozvat návštěvníka na skutečnou návštěvu, nebo ukázat místo na maximální úrovni pro návštěvníky, kteří se na místo nemohou dostat, ať již z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů.

Po načtení se fotografie začne pomalu otáčet, pomocí myši nebo tlačítek s ní můžete libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat.

Z území Jihočeského kraje je na portálu možno absolvovat virtuální prohlídku celkem 316 objektů na 59 místech Jihočeského kraje.

Portál Jihočeská řemesla

Portál Jihočeská řemeslaVíceúrovňová informační databáze lidových řemesel, tvůrců, produktů, akcí a vzdělávání v oblasti lidových řemesel a řemesel na území Jihočeského kraje. Návštěvník portálu www.jihoceskaremesla.cz tak najde na jednom místě přehled řemeslníků s vyhledáváním podle jména či daného oboru, fotografie produktů a krátký film s prezentací s ukázkami řemesel či folklorních akcí. Pro zájemce o prezentaci řemesel je na webovém portálu www.jihoceskaremesla.cz umístěn volně přístupný elektronický formulář k registraci řemeslníka a nechybí ani kontakt na zpracovatele a partnery projektu.

Informační materiály a mapky, vydané krajem

V této rubrice jsou Vám k dispozici propagační materiály Jihočeského kraje, které jsou připravovány pro významné domácí i zahraniční veletrhy a výstavy cestovního ruchu. Při plánování návštěvy Jihočeského kraje Vám jistě poskytnou užitečné informace a tipy, odpovídající Vašemu zaměření.

Jižní Čechy harmonické - Ráj pro turisty

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - menší formát

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - větší formát

Jižní Čechy harmonické - kulturní, technické a industriální atraktivity Jihočeského kraje

Jižní Čechy harmonické - moderní a dynamický region v srdci Evropy

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - menší formát

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - větší formát

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 1

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 2

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty

Jižní Čechy harmonické - život v památkách

Lyžujeme v jižních Čechách

Portál Lyzujemevjiznichcechach.czInternetový portál Lyzujemevjiznichcechach.cz vznikl v rámci stejnojmenného projektu občanského sdružení Jihočeský patriot a Jihočeského kraje. Cílem tohoto projektu je shromáždění jihočeských skiareálů pod hlavičku jednotného lyžařského regionu, nabízejícího komplexní sportovní vyžití pro všechny obyvatele i návštěvníky jižních Čech. Posláním toho projektu je především podpora cestovního ruchu a sportu Jihočeského kraje. Každý návštěvník má prostřednictvím tohoto portálu možnost zvolit si lyžařské středisko nejlépe vyhovující jeho potřebám, naplánovat si trasu, vyhledat ceny vleků a lanovek, zkontrolovat aktuální stav sněhové pokrývky včetně předpovědi počasí na nejbližší dny. Za pravdivost údajů odpovídají jednotlivá lyžařská střediska.

Na portálu dále naleznete užitečné orientační body v podobě servisů a půjčoven lyžařského vybavení, restauračních a ubytovacích zařízení, parkovišť a dalších subjektů činných v cestovním ruchu. Začínající lyžaři naleznou na těchto stránkách mnoho užitečných rad a pokynů. Milovníci běhu na lyžích mohou vybírat z široké nabídky běžeckých tratí, nebo si pomocí shoutboardu sdělovat polohy tratí nových.

Přejít na portál Lyzujemevjiznichcechach.cz.

Kde najdete další informace

Vybrali jsme pro Vás několik informačních serverů s celostátní nebo celokrajskou působností, na kterých jsou užitečné nástroje a informace, které můžete využít při plánování návštěvy Jihočeského kraje: 

Jihočeský kraj na Wikipedii

Jižní Čechy na portálu Atlas Česka

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

Turistický videoprůvodce po České republice

Průvodce po zajímavostech a pamětihodnostech Jihočeského kraje

Tipy na výlety (nejen) v Jihočeském kraji

Jižní Čechy můžete poznávat i z koňského sedla

Jihočeská Kuchtička

Jihočeská Kuchtička


Milé dámy, slečny, paní, ale i pánové kuchaři!

Budeme rádi, pokud nám pomůžete podpořit regionální potraviny i regionální producenty z Jihočeského kraje. Myslíme si, že u nás doma na jihu nejenom, že pěstujeme, chováme, ale i produkujeme potraviny špičkové kvality. Pojďme je tedy využívat a servírovat našim budoucím generacím, našim dětem!

Soutěž Jihočeská Kuchtička je pořádána na podporu regionálních výrobců, regionálních potravin a její pilotní ročník (2018/2019) byl spuštěn v září 2018.

Soutěže se může zúčastnit každý kolektiv školní jídelny a vývařovny dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. (Vyhláška o školním stravování) § 3, odst. 1, která se nachází na území Jihočeského kraje a má sídlo v rámci obce, městyse nebo města do 2000 obyvatel.

Kompletní pravidla:

 1. Pořadatel Soutěže. Jihočeský kraj, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice, IČ: 70890650, DIČ: CZ70890650, (dále jen "Pořadatel" nebo "Jihočeský kraj"), pořádá tuto soutěž, jejíž postup a podmínky upravují tato pravidla (dále jen "Pravidla").
 2. Doba soutěže. Soutěž probíhá v době od 1. 9. 2018 do 17. 5. 2019 (dále jen "Doba soutěže").
 3. Soutěžící. Soutěže se může zúčastnit každý kolektiv školní jídelny a vývařovny dle vyhlášky č. 107/2005 Sb. (Vyhláška o školním stravování) § 3, odst. 1, která se nachází na území Jihočeského kraje a má sídlo v rámci obce, městyse nebo města do 2000 obyvatel (dále jen "Soutěžící").
 4. Princip soutěže. Principem soutěže je v Době soutěže co nejvíce nakupovat a dále používat regionální potraviny od dodavatelů  majících sídlo, odštěpný závod, anebo výrobní prostory na území Jihočeského kraje. Počítají se pouze potraviny vyrobené, anebo zpracované na území Jihočeského kraje (tj. potravina musí nejméně z poloviny pocházet z výrobny na území Jihočeského kraje, anebo musí na jeho území být zásadním způsobem zpracovávána do podoby končeného produktu). Soutěžící, kteří se do soutěže zapojí, poté doloží čestným prohlášením procentuální zastoupení takovýchto potravin. Počítá se procento z celkového objemu vynaložených peněžních prostředků za nákup potravin. Např. Kuchyně xyz čestně prohlašuje, že v období od 1. 9. 2018 do 17. 5. 2019 v celkovém objemu vynaložených peněžních prostředků xyz Kč nakoupila potraviny od regionálních výrobců a dodavatelů v množství xx Kč, což procentuálně z celkového objemu dělá 44,16 %. Celkové číslo bude v prohlášení uvedeno a zaokrouhleno na dvě desetinná místa. Součástí prohlášení bude identifikační číslo, adresa, kontaktní osoba. Podání čestných prohlášení bude probíhat v době od 20. 5. 2019 do 31. 5. 2019. Forma podání bude písemná na adresu Oddělení marketingu a cestovního ruchu, Kancelář hejtmanky, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice. V rámci hodnocení si pořadatel může vyžádat skeny, kopie faktur, delší procentuální vyčíslení (např. 44,1687 %) za odebrané regionální potraviny. V případě pochybností je posouzení, zda je potravina regionální, na Pořadateli.
 5. Harmonogram soutěže. Soutěž bude probíhat v Době soutěže, tedy v době od 1. 9. 2018 do 17. 5. 2019. Podání čestných prohlášení bude probíhat v době od 20. 5. 2019 do 31. 5. 2019. Hodnocení došlých prohlášení bude probíhat od 3. 6. 2019 do 14. 6. 2019. Vyhlášení výsledků a odměnění třech nejlepších bude probíhat od 17. 6. 2019 do 28. 6. 2019.
 6. Hodnocení a hodnotící komise. Hodnocení bude probíhat na základě došlých čestných prohlášení s procentuálním vyjádřením zakoupených regionálních potravin z celkového objemu peněz vynaložených na nákup potravin pro vaření jídel. Odměněni budou tři soutěžící, kteří budou nejvíce využívat regionální potraviny od dodavatelů z území Jihočeského kraje. Počítají se pouze potraviny vyrobené a zakoupené na území Jihočeského kraje. Ten soutěžící, který bude mít největší procentuální zastoupení, získává první místo (dále jen "Výherce"). Druhý v pořadí druhé místo (dále jen "Výherce"). Třetí v pořadí třetí místo (dále jen "Výherce"). V případě shody bude hodnoceno dle dalších míst za desetinou čárkou. O hodnocení bude proveden písemný zápis a v hodnotící komisi zasednou: Hejtman/ka Jihočeského kraje, dva zástupci KS NS MAS ČR Jihočeského kraje, vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu a referent marketingu z oddělení marketingu a cestovního ruchu Krajského úřadu Jihočeského kraje.
 7. Výhra. Finanční odměna v podobě peněz (korun českých) převedených na sdělený účet. 1. místo (100 000 Kč); 2. místo (60 000 Kč); 3. místo (40 000 Kč), a to na základě následně uzavřené darovací smlouvy.
 8. Výherce bere na vědomí, že výhra není soudně vymahatelná. Výherce bere současně na vědomí, že Výhra pro něho může mít daňové dopady, a s převzetím a užíváním Výhry mohou být spojeny povinnosti dle platných právních předpisů. Veškeré tyto dopady jdou na vrub výherce.
 9. Výhra nebude udělena v případě, že Pořadatel zjistí nebo bude mít oprávněné podezření na spáchání jakéhokoliv podvodného nebo nekalého jednání ze strany Soutěžícího či jiné osoby, která dopomohla danému Soutěžícímu k získání Výhry.
 10. Pokud nebude možné Výherce kontaktovat do 21 dnů od data prvního kontaktu, propadá Výhra ve prospěch Pořadatele.
 11.  Pořadatel je oprávněn ze soutěže vyřadit Soutěžící, kteří nesplňují podmínky stanovené těmito Pravidly anebo platnými právními předpisy.
 12. Pořadatel má právo tuto soutěž kdykoliv bez uvedení důvodu ukončit, zkrátit, prodloužit, odvolat a změnit její podmínky, a to i bez udělení Výhry. Soutěžící nemá právo na náhradu nákladů spojených s účastí v Soutěži, a to ani v případě změny těchto Pravidel. Pořadatel je oprávněn kdykoliv jednostranně změnit tato Pravidla. Není-li ve změně Pravidel uvedeno jinak, nabývá změna účinnosti dnem zveřejnění změny.


V Českých Budějovicích dne 1. 9. 2018

Máte dotaz, něco vám není jasné, potřebujete poradit?
Pište: gruntorad@kraj-jihocesky.cz
Volejte: 386 720 495

kuchtička

Plakát ke stažení