Text na řeč

Navštivte Jihočeský kraj

Rok 2021 svou tématikou volně navazuje na předchozí téma jižní Čechy Pohodové a představuje téma "Jižní Čechy opravdová láska". Jižní Čechy jsou známé jako region s bohatou historií, unikátními památkami a malebnou přírodou nabízející jedinečné turistické příležitosti, tradiční jihočeskou kuchyni, celoroční atraktivní sportovní vyžití a moderní infrastrukturu.

Téma se v roce 2021 zaměřuje na vlídnou povahu Jihočechů, opravdovost destinace bez umělých přikrášlení, realitu, která i když může zdát nekomfortní, tak patří k jihočeskému koloritu a svou jedinečností se stává oblíbenou. V dnešní době plné neomezených možností, jak vylepšit image, se zaměřujeme na reálný prožitek bez spoilerů, na upřímnost a vřelost. Srdečnost místních lidí, historické předávání tradičních umění po generace, poctivá řemesla, unikátní gastronomické speciality a jejich výroba, láska ke krajině, farmaření, rybolov a myslivost, osobní a trvalý vztah k místním památkám – i to vše vyjadřuje zdejší obyvatele a jejich lásku k jižním Čechám. Na základě jejich příkladu, vyprávění a osobní zkušenosti předáváme emoce, které jižní Čechy vyvolávají. Emoce, které si může odvézt každý návštěvník. Emoce, které jsou opravdové, zůstávají ve vzpomínkách a hřejí u srdce.

S důrazem na opravdovost se téma zaměřuje také na odkaz reformátorů mistra Jana Husa a Petra Chelčického, kteří mezi lid šířili nenásilí, sociální cítění, poznání vnitřní pravdy, trvání si na svém názoru, nepodřizování se autoritativní moci a většině. Při následování jejich odkazu „nenechat se přesvědčit a bojovat za svou pravdu, když úmysly jsou dobré a cíle šlechetné“, dává důraz na opravdovost rázu jižních Čech.

Téma Jižní Čechy opravdová láska si ponechává pohodu, která je součástí povědomí o jižních Čechách. Pohoda jako taková zůstává i v nadcházejícím roce jako důležitá součást zážitku. Zároveň ale tento zážitek bude obohacen o vřelou emoci, lásku, opravdovost a důvěru k regionu.


 

Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje www.jiznicechy.cz:

jiznicechy.cz

 

 

 

 


Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

Cestovní ruch je v Jihočeském kraji již dlouhodoběji vnímán jako významný ekonomický rozvojový faktor. Jihočeský kraj je považován za jeden z turisticky nejatraktivnějších regionů ČR. Tuto pozici by měl Jihočeský kraj do budoucna nejen udržet, ale také výrazně posílit.

K tomu má kraj velmi dobré předpoklady. Jeho atraktivita je dána polohou, přírodním bohatstvím, četnými kulturními a historickými památkami a obecně vhodnými podmínkami pro rozvoj pěší turistiky, cykloturistiky a rodinné dovolené spojené se zážitky.

Navštivte jižní Čechy!

Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

Videa z Jihočeského kraje na You Tube

Kanály Jihočeského kraje na YOUTUBE:

Zpravodajský kanál

Kanál jižní Čechy

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

Výlety do jižních Čech - interaktivní mapa

Pro návštěvníky Jihočeského kraje jsme připravili interaktivní mapu zajímavých míst našeho kraje, která je spojena s videoprezentacemi jednotlivých míst. 

Interaktivní mapu naleznete ZDE.

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

VIRTUAL TRAVEL CZ je turistický portál, který ukazuje různá místa České republiky a zahraničí pomocí  nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zobrazí prostor v maximální zorném úhlu 360 x 180 stupňů. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi. Hlavním smyslem portálu je pozvat návštěvníka na skutečnou návštěvu, nebo ukázat místo na maximální úrovni pro návštěvníky, kteří se na místo nemohou dostat, ať již z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů.

Po načtení se fotografie začne pomalu otáčet, pomocí myši nebo tlačítek s ní můžete libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat.

Z území Jihočeského kraje je na portálu možno absolvovat virtuální prohlídku celkem 316 objektů na 59 místech Jihočeského kraje.

Portál Jihočeská řemesla

Víceúrovňová informační databáze lidových řemesel, tvůrců, produktů, akcí a vzdělávání v oblasti lidových řemesel a řemesel na území Jihočeského kraje. Návštěvník portálu www.jihoceskaremesla.cz tak najde na jednom místě přehled řemeslníků s vyhledáváním podle jména či daného oboru, fotografie produktů a krátký film s prezentací s ukázkami řemesel či folklorních akcí. Pro zájemce o prezentaci řemesel je na webovém portálu www.jihoceskaremesla.cz umístěn volně přístupný elektronický formulář k registraci řemeslníka a nechybí ani kontakt na zpracovatele a partnery projektu.

Informační materiály a mapky, vydané krajem

V této rubrice jsou Vám k dispozici propagační materiály Jihočeského kraje, které jsou připravovány pro významné domácí i zahraniční veletrhy a výstavy cestovního ruchu. Při plánování návštěvy Jihočeského kraje Vám jistě poskytnou užitečné informace a tipy, odpovídající Vašemu zaměření.

Jižní Čechy harmonické - Ráj pro turisty

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - menší formát

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - větší formát

Jižní Čechy harmonické - kulturní, technické a industriální atraktivity Jihočeského kraje

Jižní Čechy harmonické - moderní a dynamický region v srdci Evropy

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - menší formát

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - větší formát

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 1

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 2

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty

Jižní Čechy harmonické - život v památkách


 

Kde najdete další informace

Vybrali jsme pro Vás několik informačních serverů s celostátní nebo celokrajskou působností, na kterých jsou užitečné nástroje a informace, které můžete využít při plánování návštěvy Jihočeského kraje: 

Jihočeský kraj na Wikipedii

Jižní Čechy na portálu Atlas Česka

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

Turistický videoprůvodce po České republice

Průvodce po zajímavostech a pamětihodnostech Jihočeského kraje

Tipy na výlety (nejen) v Jihočeském kraji

Jižní Čechy můžete poznávat i z koňského sedla