Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj doporučuje školám prodloužit podzimní prázdniny o 2 dny

Na základě posouzení současného stavu epidemiologické covidové situace v Jihočeském kraji a po projednání s vedením Krajské hygienické stanice doporučuje vedení Jihočeského kraje všem školám prodloužit podzimní prázdniny o 2 dny. Tuto možnost lze využít prostřednictvím vyhlášení tzv. ředitelského volna na pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. 2021. Jde o velmi důležité doporučení a vedení kraje věří, že školy tohoto doporučení využijí a zlepší se tím situace v kraji z hlediska zvýšeného počtu nemocných covidem. 

„Tímto krokem získáme včetně obou víkendů devět dnů k rozpojení školních kolektivů a výrazně tak můžeme zpomalit šíření nákazy v kraji. V žádném případě nebudeme přistupovat k jakýmkoli lockdownům a zavírání škol, ale využít prodloužení podzimních prázdnin považujeme v této chvíli za velmi racionální krok,“ vysvětlil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba s tím, že se jedná se o doporučení, které by měli zvážit ředitelé a starostové s ohledem na situaci v dané škole a místě. 

Chci všechny ujistit, že situace v nemocnicích je v téhle chvíli oproti loňskému roku výrazně klidnější. My velmi racionálně vyhodnocujeme to, jací pacienti v nemocnicích leží, protože je jasné, že při větším podílu pozitivních lidí v populaci se bude zvyšovat i počet pozitivních v nemocnicích. To ale neznamená, že tam leží pouze kvůli onemocnění covid-19 a jsou v těžkému stavu. Jsou tam i kvůli jiným onemocněním a často zcela bez komplikací s ohledem na covid-19,“ dodal hejtman, pro něhož je velmi důležitá skutečnost, že se rozhodně nemnoží pacienti v mladším seniorském věku, kteří by byli v těžkém stavu, přestože jsou očkovaní.  „Většina hospitalizovaných v těžkém stavu jsou lidé neočkovaní. A pokud máme hospitalizované seniory s očkováním, pak se jedná o jednotky seniorů, jejichž průměrný věk se blíží 80 letům a logicky mají více chorob,“ zdůraznil na závěr Kuba.