Jihočeské zimní linky opět po roce vyráží do zimních destinací

V letošní zimní sezoně vyjedou na své trasy zimní spoje čtyř linek, umožňující přepravu zimního vybavení. V provozu budou od 18. prosince 2021 do 13. března 2022 a spojí většinu velkých regionálních měst se zimními lokacemi Jihočeského kraje. Konkrétně se jedná o spojení Českých Budějovic a Českého Krumlova s Lipnem nad Vltavou. Tato linka kromě víkendového provozu pojede i v období jarních prázdnin pro tyto dva okresy. Cestující, kteří se prokáží platným jízdním dokladem mají nárok na slevu 30 % z jednodenního skipasu ve skiareálu Lipno, kde je pro návštěvníky připraveno mnoho zajímavých aktivit.

Druhá linka spojí České Budějovice, Prachatice a Vimperk se šumavským Zadovem. Zimní spoje budou jezdit ve víkendovém provozu. Cestující s platným jízdním dokladem budou mít nárok na 20 % slevu z jednodenního skipasu  v Lyžařském areálu Zadov (Areál Kobyla a Lanová dráha Zadov – Churáňov).

Třetí linka spojí Tábor, Písek, Strakonice, Vimperk s šumavským centrem Kvildou. Zimní spoje budou jezdit v rámci víkendového provozu. I z této linky budou mít cestující po předložení platného jízdního dokladu slevu 20 % z jednodenního skipasu na Vleku Nové Hutě a ve Skiareálu Kvilda. Ve Vimperku bude umožněn vzájemný přestup mezi linkou na Kvildu a linkou na Zadov, a to jak ranní cestou tam, tak odpolední cestou zpět.

Poslední linka letošního systému bude tvořena linkou z Českých Budějovic, přes Trhové Sviny na Hojnou Vodu v Novohradských horách, kde se nachází upravené stopy pro běžecké lyžování. Spoje umožňující přepravu zimního vybavení budou taktéž ve víkendovém provozu.

Na systému Jihočeských zimních linek bude uplatňován smluvní tarif dopravců (tj. jednotný tarif Jihočeského kraje) a bude zde akceptována Jihočeská  jízdenka JIKORD plus, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny 2 osob. „Doufáme, že možnost přepravy zimního vybavení a především nabídnuté atraktivní slevy na skipasy přinesou cestujícím další vítané rozšíření služeb veřejné dopravy Jihočeského kraje“, dodává závěrem jednatel společnosti JIKORD Josef Michálek.

Podrobné informace lze nalézt na stránkách společnosti JIKORD s.r.o. www.jikord.cz/skibusy

lyže

15.12.2021 Bc. David Hocke