Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Včela, komár i housenka. U hlubocké zoo opět uvidíte obří dřevěné sochy

I v letošním roce probíhá před areálem Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou druhý ročník dřevosochařského sympozia pod názvem „Obři z trávy''. V letošním ročníku sochají dřevosochaři z různých koutů České republiky a všechna vytvořená díla budou umístěna v areálu zoo, kde mají návštěvníci možnost obdivovat i sochy z předešlých let. Celá akce se koná za finanční podpory Jihočeského kraje odboru kultury a památkové péče a Zoo Hluboké.

A co je k vidění? 5 dřevosochařů, kteří jak už nese název “Obři z trávy” vytváří po dobu 10 dnů ze dřeva sochy hmyzu. Jiří Nekola si pro letošní rok připravil včelu, Ivan Šmíd zpracovává ze dřeva housenku, Ivan Pešek vytvoří berušku, Svatopluk Forman tvoří roháče a Zdeněk Chmelař komára.

Sympozium vyvrcholí vernisáží ve čtvrtek 5. září, kdy budou všechny sochy slavnostně představeny veřejnosti. Tímto bychom rádi pozvali návštěvníky a příznivce na tuto vernisáž, která bude probíhat 5. září od 16 hodin před areálem Zoo Hluboká.  
 
Ivan Šmíd, Ivan Pešek, Jiří Nekola, Svatopluk Forman, Zdeněk Chmelař. Toto jsou jména umělců, kteří pracují na svých dílech, ke kterým patří housenka, beruška, včela, roháč a komár.