Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Josef Laufer odstartoval v Kaplici IV. ročník Seniorských hrátek

Vystoupení nestárnoucí legendy, zpěváka, herce a moderátora Josefa Laufera. Zpěváka Martina France. Dudácká show a další pestrý program. Tak odstartoval již IV. ročník Seniorských hrátek na jihu Čech. Jeho premiéra se odehrála v Kaplici na Českokrumlovsku ve středu 28. srpna.

Hrátky se následně odehrají v dalších šesti jihočeských okresech. Senioři tu, mimo jiné, získají informace o kartě plné slev – Senior Pasu, či Senior Pointech, chybět nebude ani oblíbené měření tlaku nebo cholesterolu a informace o prevenci bezpečí jim předají zástupci české policie. Vyzvednout si mohou také leták, který je svým titulkem „Babičko, dědečku! Pojďme se spolu učit cizí jazyk!“ upozorňuje na možnost vzdělávat se cizímu jazyku společně s vnoučaty. Lekce angličtiny či němčiny pro ně zdarma zajišťuje Jihočeský kraj ve vybraných domech dětí a mládeže.

Zejména poslední aktivita, tedy společné jazykové kurzy pro nejstarší a nejmladší generaci řeší to, na co poukazuje starosta Kaplice Pavel Talíř. „Stejně důležité, jako věnovat pozornost seniorské problematice je snažit se propojit všechny věkové skupiny obyvatel,“ zdůraznil starosta a dodal, že ho těší hostit start Seniorských hrátek právě v jejich novém kulturním domě. 

Náměstek hejtmany Pavel Hroch k tomu doplnil důvody, proč Jihočeský kraj tuto akci pořádá už čtvrtým rokem. „Děláme to hlavně proto, abychom našim seniorům ukázali, že jsou stále platnými členy naší společnosti, že si jich vážíme a že nám záleží na tom, aby se jim v kraji dobře žilo,“ sdělil Hroch a pozval všechny dříve narozené Jihočechy na další letošní Seniorské hrátky. 

Rozpis akcí v jednotlivých okresech:
3. 9. 2019 v Blatné – Komunitní centrum aktivního života Blatná, Nádražní 661  
4. 9. 2019 v Prachaticích - Společenský sál Národního domu, Velké náměstí 1
10. 9. 2019 v Písku – Divadlo Fráni Šrámka, Tylova 69
11. 9. 2019 v Táboře – Střelnice Spolkový dům, Žižkova 249
17. 9. 2019 v Jindřichově Hradci – KD Střelnice, Masarykovo náměstí 107/I
24. 9. 2019 v Českých Budějovicích – Kulturní a spolkový dům Slavie, Jirsíkova 243/2

Program startuje vždy od 15:00. Pouze v Českých Budějovicích je start již od 14:30 hodin
Vstupné je zdarma
 

seniorske_hratky_plakat