Výtěžek akce Tvoříme společně pro dobrou věc přispěje na charitu

Jsem velice rád, že se nám podařilo tuto akci uspořádat. Vypovídá to o tom, že zaměstnanci krajského úřadu se zajímají o charitu. Zároveň se ukázalo, že jsou nesmírně zruční a svůj talent chtějí dát k dispozici všem. Rovněž to pomůže i stmelit náš pracovní kolektiv a přiblížit se atmosféře Vánoc.

Ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje Milan Kučera tak okomentoval akci Tvoříme společně pro dobrou věc, která se konala v úterý 3. prosince v předsálí krajského zastupitelstva.

Jejím cílem bylo při prodeji výrobků z dílny zaměstnanců přispět na dobrou věc – konkrétně poputuje část výtěžku na podporu onkologicky nemocné maminky samoživitelky, která se stará o dvě postižené děti. A dále má sloužit jako ukázka spolupráce mezi jednotlivými odbory a posílení vzájemné komunikace a dobrých vztahů.

„Přišel čas adventu, čas posledního měsíce roku 2019. V něm bychom měli zpomalit a věnovat se i dobročinnosti, protože ne každý má to štěstí, že si může užívat život naplno, ve zdraví a pohodě,“ připomněla Jitka Šálená z krajského úřadu a jedna z organizátorek prodejní výstavy. A dodala, že zájemci si tu od dobrovolnic z řad studentek mohli zakoupit například originální vánoční dekorace, ruční výrobky z kůže, háčkované hračky, výrobky ze dřeva, BIO ručně vyráběný pečený čaj či plody vypěstované na zahrádkách.

Pokud tento první ročník dopadne úspěšně, a my předpokládáme, že tomu tak bude, chtěli bychom z toho samozřejmě udělat pěknou tradici,“ uzavřel Kučera.

03.12.2019 Bc. David Hocke