Vyjádření Nemocnice České Budějovice k tragické události ve FN Ostrava

Útočník dnes ráno zastřelil v čekárně ostravské Fakultní nemocnice šest lidí a další zranil. Policie po necelých čtyřech hodinách ho policie vypátrala. Muž spáchal sebevraždu. Na základě této tragické události vydala Nemocnice České Budějovice, a.s. následující prohlášení:

Nemocnice České Budějovice, a.s. vyjadřuje hlubokou soustrast blízkým obětí tragického incidentu ve FN Ostrava, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách. Stejně tak vyjadřujeme velkou podporu všem pracovníkům ostravské fakultní nemocnice a složkám, které jsou účastny při řešení této žalostné události.

Nemocnice v České republice, včetně českobudějovické, mají zpracované postupy bezpečnostních opatření, včetně opatření týkajících se nakládání se zbraněmi u osob pohybujících se v nemocničním areálu. Nemocnice jsou však ze své podstaty otevřenými objekty, proto nelze tato rizika zcela eliminovat.

Průběžně vyhodnocujeme možná bezpečnostní rizika, disponujeme vlastní informační a bezpečnostní službou, jejíž řady postupně rozšiřujeme, abychom našim pacientů a zaměstnancům zajistili maximální možnou míru bezpečí.

Vzhledem k tomu, že disponujeme pouze veřejně dostupnými informacemi, můžeme situaci zhodnotit jen z obecné roviny.

Zdroj: Facebook - Nemocnice České Budějovice a. s.- oficiální

10.12.2019 Bc. David Hocke