VIDEO: Jak se nevybourat radí Ruda Pivrnec

Desatero jak přežít na (jiho)českých silnicích“ přivedl do života jihočeský dopravní policista Lubomír Veselý. Na pomoc si vzal známého kreslíře Petra Urbana a jeho notoricky známou postavu Rudy Pivrnce. Podtitul projektu tedy zní: „…aneb s humorem a Rudou Pivrncem o vážných věcech.

Desatero bude například kolovat v podobě slideshow na obrazovkách, které jsou umístěné v čekárnách českobudějovické nemocnice. Dopravní policie chce najít i další instituce, kde by se mohli lidé s videosmyčkou potkat. Jednání probíhají i s Dopravním podnikem, takže by se mohly objevit i v autobusech MHD. Pokud by někdo měl zájem a místo, kde by bylo možné obrázky v digitální podobě umístit, je možné se s policisty domluvit.

Tento projekt podporuje Jihočeský kraj. Bezpečnosti na jihočeských silnicích se ve spolupráci s Policií ČR věnuje například i v projektu „Kolik varování ještě potřebuješ“.

20.01.2020 Bc. David Hocke