V Jihočeském kraji je kvůli vichřici bez elektřiny 43 tisíc odběratelů. ČD řeší náhradní dopravu

Kalamitní stav kvůli silnému větru vyhlásila na jihu Čech společnost E-ON. Distributor elektřiny zatím eviduje v pondělí 10. února v kraji výpadek proudu u 43 tisíc odběratelů s tím, že situace se stále zhoršuje. Nejhorší stav přetrvává na Českokrumlovsku a Prachaticku.

Nepříznivé počasí se promítlo i do dopravy, zejména na železnici. V terénu se na odstraňování následků škod podílejí složky IZS i dobrovolní hasiči. Města a obce omezují vstupy do parků či na hřbitovy, kde hrozí pád stromů a větví.

Omezení na železničních tratích v JčK a zajištění náhradní dopravy ze strany ČD

*České Budějovice - Veselí nad Lužnicí v návaznosti na rychlíky do Prahy

*České Budějovice - Jindřichův Hradec dle možností stavu na silnicích

*České Budějovice - České Velenice operativně, nelze však obsloužit všechna místa

*České Budějovice - Horní Dvořiště náhradní doprava z Rybníka. Do Summerau nelze obsloužit ani autobusy

*Veselí nad Lužnicí - České Velenice je zajištěna do Třeboně vlaková doprava a dále autobusy náhradní dopravy

*Na trati Písek - Tábor je zatím provoz zachován s výstrahou větru, zde dochází ke zpoždění do 30 minut

*Na 10:00  a 12:00 hodin budou z Českých Budějovic připraveny autobusy náhradní dopravy na rozvoz cestujících do všech směrů, a následně zpět opět pro cestující zpět směr České Budějovice, po prověření Správou železnic o sjízdnosti trati, budeme postupně obnovovat v omezeném režimu provoz.

Aktuální informace - České dráhy - Omezení provozu v ČR
Aktuální informace - HZS JčK - Počet výjezdů jihočeských hasičů