Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Soutěž Jihočeská sestřička 2021 vyhrál tým Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity 

Letošní ročník tradiční odborné soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, je minulostí. V kategorii vyšších odborných zdravotnických škol a vysokých škol zvítězil tým kapitánky Terezy Svárovské ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, v kategorii středních zdravotnických škol tým kapitánky Daniely Nováčkové ze SZŠ a VOŠ České Budějovice. Soutěž se konala 16. října v Nemocnici České Budějovice, a.s.

„Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast. Bylo úžasné sledovat, s jakou vervou se studenti pustili do soutěžních disciplín,“ uvádí generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Michal Šnorek. 

Celkem si českobudějovická nemocnice připravila patnáct disciplín, jejichž názvy zněly jako procházka filmovou tvorbou. Například Sestra v akci, Mumie se vrací, Cesta do pravěku, Nákaza… Zajímavostí bylo, že studenti mnohdy do poslední chvíle nevěděli, co je vlastně čeká. O to bylo soutěžní klání napínavější. 

Jihočeská sestřička se každý rok koná v jiné nemocnici. Poslední soutěžící hostili v Táboře. „Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné dovednosti,“ vysvětluje Michal Čarvaš, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s. 
 

18.10.2021 Bc. David Hocke