Rekonstrukce Mánesovy ulice končí. Motoristům bude zpřístupněna už zítra brzy ráno

O celý měsíc dříve. Už zítra, 20. září v časných ranních hodinách oficiálně skončí rekonstrukce Mánesovy ulice v Českých Budějovicích. Dobrou zprávu pro řidiče v dopravně přetíženém krajském městě potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot.

„Opravy začaly 5. května a dle harmonogramu měly trvat asi do poloviny října. Práce ale probíhaly bez větších komplikací, tudíž by podle předpokladů měla být jedna z páteřních českobudějovických komunikací řidičům k dispozici již 20. září v brzkých ranních hodinách,“ upřesnil Knot.

Technicky a časově náročná akce je společnou investicí města České Budějovice a Jihočeského kraje. Město kompletně rekonstruuje vodovody a kanalizaci a Jihočeský kraj přispěl zhruba 12 miliony korun na odfrézování asfaltových vrstev či světelnou signalizaci.

19.09.2019 Bc. Hana Brožková