Pozvání na debatu o budoucnosti Evropy přijala europoslankyně Maxová i náměstek Talíř

Evropa a její budoucnost. Tak zní název akce, která se uskuteční ve středu 13. října 2021 od 17 hodin v Grandhotelu Zvon na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Informační středisko Europe Direct České Budějovice, které je jejím organizátorem, zve širokou veřejnost k diskuzi. „Přijďte promluvit do budoucnosti i vy,“ vzkazuje.

„Naším cílem je zapojení veřejnosti do debaty. Chceme, aby se občané podělili o své názory, svůj pohled na Evropskou unii a tak dále. Stejně tak budou moci položit přímé otázky pozvaným hostům. Dokonce je možné nám je poslat už nyní, stačí použít webový formulář pod událostí na našich webových stránkách www.europedirect.cz,“ uvádí Denisa Hocke z Europe Direct České Budějovice.
Hosty večera budou známé osobnosti, které mají vazby na jižní Čechy: Radka Maxová (poslankyně Evropského parlamentu), František Talíř (1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje), Pavol Kukučka (vedoucí oddělení komunikace Zastoupení Evropské komise v ČR), Miloslav Kamiš (generální ředitel Viscofan CZ) a František Štangl (předseda Euroregionu Silva Nortica). V roli moderátora bude večerem provázet Ondřej Houska.

Vstupné na akci bude zdarma, na místě bude zajištěno i občerstvení. Je třeba počítat s omezenou kapacitou 80 míst. „Zveme skutečně všechny generace. Moc se těšíme a doufáme, že si užijeme jedinečný večer,“ říká Denisa Hocke a dodává, že každý účastník akce bude muset splňovat pravidlo O-N-T (očkování, test či prodělání onemocnění covid-19). Bližší informace zájemci naleznou na webu či facebookové události.

Součástí večera bude také představení informačního střediska Europe Direct České Budějovice.

13.10.2021 Bc. David Hocke