Text na řeč

Pěvecký sbor Carmina uspěl v Tokyo Stars

V letošním roce Carmína získala historicky 6. Grand Prix v I. International Competition of Music and Arts „TOKYO STARS” 2021. Jedná se o světovou prestižní online soutěž v Japonsku. Soutěže se zúčastnilo 24 států.  Sbormistryni Jitce Šimkové a klavíristovi Sergey Perepeliatnykovi byly uděleny speciální ceny: „Nejlepší učitel“ a „Nejlepší klavírista“. Sbor obdržel blahopřejné listy za svůj soutěžní výkon.

Carmína patří svojí úrovní k nejlepším dětským sborům Jihočeského kraje. Získává na celosvětových soutěžích prestižní ocenění, rok co rok přiváží významná zlatá ocenění i ocenění absolutních vítězů soutěží. 

Sbor si vyzpíval Grand Prix i v roce 2020 v online VII. Mezinárodní umělecké soutěži START 2020 v St. Petersburgu (Rusko), kde sbormistryně Jitka Šimková a koncertní klavírista Sergey Perepeliatnyk obdrželi speciální blahopřejné listy. V online soutěžním festivalu Soulful Competition v Moskvě (Rusko) Carmíně byl udělen titul Sbor roku 2020, dvě první ceny, koncertní klavírista obdržel titul „Super professional 2020“. Carmína v roce 2020 získala také ocenění Laureát 1. stupně z online soutěže II. Concorso Internazionale della Muzica e Arte „Vacanze Romane“ 2020 v Římě (Itálie) a 1. místo v International Competition of Music and Arts „Christmas in New York“ 2020 a děkovné listy od pořadatelů soutěží. 

Sbor na základě prokazatelných výsledků dostal mimořádné pozvání k účasti na soutěži laureátů Grand Prix 2021, které obdrželi účastníci světových soutěží v letech 2019 a 2020.

Zprávu sepsala Mgr. Jitka Šimková.

Galerie
Štítky