Nemocnice České Budějovice sjednocuje od 1. 7. 2021 režim parkování

Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje velkou kapacitou parkovacích ploch, které kladně hodnotí i návštěvníci z jiných krajů či Prahy. Bohužel se stoupající intenzitou dopravy v Českých Budějovicích a vzhledem k docházkové vzdálenosti nemocnice od centra města i komfortnímu spojení městskou hromadnou dopravou dochází při současném režimu a cenách parkování podle statistik využití parkoviště z jedné třetiny k jeho využívání jako odstavného P+R parkoviště pro návštěvníky města. Pacienti a lidé mířící do nemocnice tak bohužel hledají místo k zaparkování marně.

Abychom zajistili co největší dostupnou parkovací kapacitu pro ty, kterým má nemocniční parkoviště z podstaty sloužit, vstupuje od 1. 7. 2021 v platnost následující jednotný režim parkování, kterým se mimo jiné prodlužuje doba bezplatného parkování v dolním areálu či se naopak ruší bezplatné parkování při nákupu v nemocniční lékárně. Stejně jako je již řadu let zpoplatněno parkování v dolním areálu, bude podobný režim platit nově i v horním areálu. Nemocniční areál je koncipován jako klidová zóna s parkovou úpravou a bez aut, proto věříme, že naprostá většina našich pacientů toto opatření přivítá,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

Nová pravidla parkování platná od 1. července 2021:

Hlavní parkoviště před vstupním terminálem a pavilonem K
•    bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
•    zpoplatněné parkování v ceně 15 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Horní a dolní areál
•    bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
•    zpoplatněné parkování v ceně 20 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Platba za parkování probíhá přes automatické pokladny umístěné na parkovištích a u výjezdů z obou areálů.

Limit 30 minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny apod. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování na vyhrazených parkovacích stáních nemocnice zdarma po předložení průkazu při výjezdu.

23.06.2021 Bc. David Hocke