Nejhezčí foto hradu či zámku ERDV poslala Linda Pluchová z Českých Budějovic. Cenu předal náměstek Pavel Hroch

V rámci vydání nového cestovního průvodce 28 výjimečných hradů a zámků vyhlásil Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) další ročník fotosoutěže tentokrát s mottem „Objevte výjimečnou památku v Evropském regionu“. První místo náleží Lindě Pluchové z Českých Budějovic za její snímek zámku Ort v Horním Rakousku. Cenu dnes s dalšími výherci převzala na Krajském úřadu Jihočeského kraje z rukou náměstka hejtmana pro kulturu Pavla Hrocha.

ERDV vydal svého cestovního průvodce s 28 vybranými a obzvláště krásnými hrady, zámky, zříceninami a vodními hrady z jednotlivých regionů ještě před začátkem prázdnin. S ním byla spojena i letošní fotosoutěž. Úkolem zájemců bylo poslat snímek navštívené památky právě z tohoto průvodce. „Chtěl bych velice pogratulovat vítězům naší soutěže nejen za to, že poslali svůj snímek, ale hlavně za jejich objevitelskou a cestovatelskou činnost. Hrady a zámky jsou součástí bohaté historie našeho regionu. Není důvod jezdit někam daleko, když máme krásné památky přímo pod nosem, a přitom o nich třeba ani nemáte zdání. Jsou naprosto ideální pro jednodenní výlet s rodinou,“ řekl náměstek Hroch.

Zde jsou výherci soutěže, kteří obdrželi hodnotné poukazy od firmy INTERSPORT:
1. místo - Linda Pluchová - zámek Ort, Gmunden, Horní Rakousko
2. místo - Pavla Petrů - Zámek Telč, Vysočina
3. místo - Maria Theresia Woitek - zámek Artstetten, Dolní Rakousko

Průvodce 28 výjimečných hradů a zámků v ERDV si můžete bezplatně stáhnout na webových stránkách www.evropskyregion.cz. Každá památka se dá pohodlně načíst přes chytrý telefon pomocí QR-kódu.

Evropský region Dunaj - Vltava je trilaterální pracovní společenství, které bylo založeno 30. června 2012. Skládá se ze sedmi partnerských regionů - Horní Rakousko, dolnorakouský Mostviertel a Waldviertel, Dolní Bavorsko, Horní Falc, Plzeňský kraj, Jihočeský kraj a Kraj Vysočina. Jejich společným cílem je významně přispět k dalšímu rozvoji celého území a realizaci evropské myšlenky. Stěžejními tématy jsou průmysl, zdravotnictví a cestovní ruch.

13.12.2021 Bc. David Hocke