Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Krajský úřad Jihočeského kraje dnes rozváží roušky do škol. Pomáhá ale i jinde

Ve středu 14. dubna probíhá další distribuce osobních ochranných prostředků. Zaměstnanci Krajského úřadu Jihočeského kraje ve spolupráci s hasiči rozváží do jihočeských mateřských a základních škol, stejně tak do víceletých gymnázií roušky. Konkrétně se jedná o 763 200 kusů roušek, na které čeká 288 jihočeských škol. Roušky jsou určeny jako záloha pro případ, že žáci nebudou mít vlastní. 
 
Již včera proběhl závoz ze skladu SSHR na krajský sklad, kde byly roušky rozděleny do jednotlivých škol po správních obvodech obcí s rozšířenou působností. Tam je rozvezli krajští hasiči. Do škol a školských zařízení zřizovaných Jihočeským krajem, MŠMT, do soukromých a církevních škol provedou přímý rozvoz řidiči krajského úřadu.  
 
Zaměstnanci kraje ale pomáhají i jinde. Vedle zajištění distribuce roušek, respirátorů, nebo třeba testovacích sad, vypomáhají dlouhodobě Krajské hygienické stanici s trasováním. Krajský úřad také provozuje bezplatnou call linku 800 100 450, která je v provozu pět dní v týdnu a je v neustálé permanenci. Ranní a odpolední směna pomáhá seniorům při registraci do rezervačního systému pro očkování. Krajští úředníci také posílili administrativní výpomoc v OČKO centru v Českých Budějovicích.

14.04.2021 Bc. David Hocke