Kraj podpoří rekreační dopravu na jihu Čech dotací 1,4 milionu korun

Celkem 1,43 milionu korun uvolní Jihočeský kraj na podporu rekreační dopravy na jihu Čech. Prostřednictvím dotačního titulu poskytne tyto finanční prostředky sedmi žadatelům, konkrétně šesti spolkům a jednomu městu. Rozhodnutí krajského zastupitelstva tlumočil náměstek hejtmanky Pavel Hroch.

Naším cílem je podpořit subjekty, které pomáhají zatraktivnit jižní Čechy a přispívají tak k podpoře cestovního ruchu,“ nastínil náměstek hejtmanky.

Dotaci ve výši 245 tisíc korun získá podle Hrocha například Českobudějovická plavební společnost na zajištění rozvoje dostupnosti turistických cílů a lokalit lodní dopravou. Dalších 286 tisíc pak dostane KPT rail na provoz Jihočeského motoráčku a RetroBusu na Týnku a Bechyňku. Provoz přívozu v Purkarci pak pomůže zajistit dotace ve výši 118 tisíc korun, které obdrží město Hluboká nad Vltavou.

02.06.2020 Bc. David Hocke