Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeští středoškoláci se zúčastnili IV. ročníku krajského kola Ekonomické olympiády

Minulé pondělí (27. 1. 2020) se v konferenčním sále SŠ polytechnické v Českých Budějovicích uskutečnil ve spolupráci s krajským úřadem Jihočeského kraje již IV. ročník krajských kol Ekonomické olympiády. Letos se ve školních kolech zúčastnilo rekordních 395 škol a více než 18 000 studentů. Do krajských kol se následně probojovalo v ČR celkem 1100 studentů, což tvoří přibližně 6 % všech zúčastněných. V Jihočeském kraji se do krajských kol probojovalo 94 studentů z 1 304 zúčastněných. 

Krajská kola probíhají po celé České republice až do 14.2.2020. Začátkem března se 50 nejlepších studentů z celé republiky dozví radostnou zprávu o jejich postupu do slavnostního finále, které se bude již tradičně konat v průběhu června v České národní bance. 

Celý tým Institutu ekonomického vzdělávaní (organizátor EO) děkuje krajskému úřadu za pomoc při organizaci a poskytnutí prostor a také všem zúčastněným za reprezentaci jejich kraje. 


Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Více informací na ekonomickaolympiada.cz .

Galerie