Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj ukončil činnost informační linky energetického ombudsmana. Pomohla mnoha Jihočechům

V souvislosti s minimálním počtem dotazů ukončil 26. listopadu 2021 Krajský úřad Jihočeského kraje činnost informační linky Jihočeského energetického ombudsmana. Za dobu své existence, tedy od 3. listopadu 2021, úředníci pomohli zhruba 150 Jihočechům, především z řad seniorů a sociálně ohrožených občanů, kteří se v souvislosti s ukončením dodávek energií společností Bohemia Energy dostali do tíživé životní situace.

Pád dodavatele energií Bohemia Energy přiměl Jihočeský kraj hledat způsob, jak nejlépe pomoci Jihočechům, zorientovat se v nenadálé situaci a pomoci jim při jednání s dodavatelem poslední instance. To byl důvod, proč 3. listopadu vznikla linka Jihočeského energetického ombudsmana. Byla určena především pro seniory a lidi s nižšími příjmy. 

Struktura dotazů byla převážně zaměřena na postup po obdržení informačního dopisu o zahájení dodávek energií v režimu dodavatele poslední instance, na problematiku zvýšených měsíčních záloh a také na objasnění možností při hledání nového dodavatele energií. 

Úředníci obsloužili přímo na lince zhruba 150 Jihočechů a další pak na e-mailové adrese pomahamejihocechum@kraj-jihocesky.cz
 

Pá, 26.11.2021 - 12:05 Bc. David Hocke