Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj spolupořádá už třetí ročník konference (K)rok rodiny. Tentokrát online

Rodina je základ společnosti. Pravdivost této myšlenky ukazuje už třetí ročník konference (K)rok rodiny, kterou spolupořádá Jihočeský kraj. Jejím cílem je nejen symbolicky vzdát hold všem, kdo rodinu tvoří, neustále na ní pracují a pomáhají vychovat nové občany. Snaží se také pojmenovávat negativní jevy, které mohou existenci tohoto nejmenšího, ale zároveň nejdůležitějšího článku naší společnosti nabourávat. Nejen pojmenovávat, ale také během společné diskuse hledat řešení problémů, které jednotlivé členy trápí. 

Letošní ročník s mottem „Rodina – ruku v ruce životem“ se zamýšlí nad tím, zda už je v dnešní době tradiční rodina ohroženým druhem, jaká je její role v péči o seniory a do jaké míry jsou její členové ohroženi sociálními sítěmi,“ nastínila hejtmanka Ivana Stráská, která akci zaštítila.  „Život v láskyplné, pečující rodině, která je otevřená vzájemné diskusi – to je dar, který nám pomáhá obstát v celé dnešní společnosti,“ dodala hejtmanka. 

Akce (K)rok rodiny pořádají už třetím rokem Jihočeský kraj, Síť pro rodinu, z.s. a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Záštitu nad konferencí převzala hejtmanka Ivana Stráská a Rada města České Budějovice, patronkou pak je herečka Jihočeského divadla Dana Špilauer Verzichová.

Akce se koná dne 29. září od 9:00 hodin  online. Přihlašovací formulář naleznete ZDE.

Plakát akce

Galerie
Štítky