Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj podpoří Tříkrálovou sbírku. Přispět můžete i do kasiček v budovách úřadu

Pandemie nemoci covid-19 zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky. Po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale nepřijdete. Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí vám štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz od 1. do 24. ledna 2021. 

Tříkrálovou sbírku s radostí podpoří i Krajský úřad Jihočeského kraje. „Ve vestibulech obou našich hlavních budov, tedy v ulici U Zimního stadionu 1952/2 i v ulici Boženy Němcové 49/3 v Českých Budějovicích budou umístěny statické kasičky, kde bude možné do sbírky přispět," řekl ředitel krajského úřadu Milan Kučera a dodal: „Taková pomoc je to nejmenší, co můžeme udělat. Podpora charity je v souladu se společenským posláním úřadu. Věřím, že v případě návratu do 4. stupně PES uvidíme koledníky v ulicích stejně tak, jako v předešlých letech. Byť s rouškami." 

„Nebýt pandemie, chodil bych přát lidem pokoj a dobro jako jeden z králů letos již posedmnácté. Měl jsem to ve spolupráci s ředitelem Diecézní charity Jiřím Kohoutem v plánu i letos na Krajském úřadu, bohužel to však vzhledem k současné situaci není možné. Rádi jsme ale vyhověli jeho prosbě na umístění kasiček, do kterých mohou lidé vložit svůj příspěvek pro potřebné. Každému dárci patří upřímné poděkování," řekl první náměstek jihočeského hejtmana František Talíř.

Cíl i motto sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc lidem v nouzi a pomáhá každá koruna. Více informací o Tříkrálové sbírce naleznete na www.trikralovasbirka.cz.
 

13.01.2021 Bc. David Hocke