Jihočeský kraj podpoří protidrogovou politiku, paliativní péči, sociální služby a rodinnou politiku celkovou dotací 18,6 milionu

Celkovou dotací 18,6 milionu korun podpoří kraj protidrogovou politiku, paliativní péči, sociální služby a rodinnou politiku na jihu Čech. Konkrétně se v prvním případě jedná o částku 7 milionů, ve druhém 3,6 milionu, ve třetím 6,5 milionu a ve čtvrtém 1,5 milionu korun. Rozhodnutí krajského zastupitelstva ze čtvrtka 18. března potvrdil náměstek hejtmana pro dotace Pavel Hroch.

Zastupitelstvo schválilo například pro strakonickou organizaci PREVENT 99 dotaci 3,8 milionu, pro prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna 1,4 milionu, pro organizaci Koníček v Adamově na Českobudějovicku 30 tisíc či pro písecké sociálně psychologické centrum Arkáda 100 tisíc korun,“ nastínil náměstek hejtmana pro dotace.

Hroch pak doplnil, že PREVENT 99 použije přidělené peníze například na financování poradny pro nelátkové závislosti, Hospic sv. Jana N. Neumanna na domácí hospicovou péči na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Prachaticku a Strakonicku, Koníček na zážitkový program pro osoby se zdravotním postižením a Arkáda na projekt zůstat dobrými rodiči i po rozvodu.

19.03.2021 Bc. David Hocke