Jihočeský kraj chce letos podpořit sociální služby dotací 47,2 milionu korun

Dotací ve výši 47,2 milionu korun chce kraj v letošním roce podpořit sociální služby na jihu Čech. Rozhodnutí rady kraje potvrdila náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Lucie Kozlová s tím, že o uvedeném balíku peněz bude rozhodovat krajské zastupitelstvo 18. března.

V případě, že zastupitelé Krajský dotační program na podporu sociálních služeb pro rok 2021 schválí, budou se podle Kozlové moct žadatelé o finanční podporu ucházet od 19. dubna do 3. května do 12 hodin.

Hlavním smyslem uvedeného dotačního programu je finanční podpora sociálních služeb, které jsou poskytovány na území Jihočeského kraje. „Poskytovatelé sociálních služeb se už prakticky rok potýkají s následky koronavirové pandemie, která jim v péči o klienty velmi stěžuje práci a zároveň je i finančně vyčerpává. Proto naši podporu nutně potřebují,“ uzavřela náměstkyně hejtmana pro sociální oblast.

08.03.2021 Bc. David Hocke