Začala modernizace Lidické třídy. Kraj na ni uvolní 32 milionů. Práce potrvají 5 měsíců

Modernizace poslední části Lidické třídy v Českých Budějovicích začala v pondělí 15. července. Konkrétně se jedná o téměř dvoukilometrový úsek od kolejí vlečky v Papírenské až po Hrnčířskou ulici na konci města ve směru na Včelnou.

Celkové práce si vyžádají náklady zhruba 35,5 milionu korun, z čehož uhradí 32 milionů Jihočeský kraj a zbytek město. Zhotovitelem stavby je pak firma COLAS CZ a.s. Praha.

Práce potrvají pět měsíců a provoz tu bude během pracovního týdne omezen jen částečně. To znamená, že daný úsek nebudou muset řidiči objíždět po náhradních trasách. S celkovým omezením musejí motoristé, vyjma autobusů MHD, počítat pouze při pokládce nových asfaltových vrstev, která je ale plánována pouze o víkendech.

Součástí modernizace je mj. nahrazení poškozené vozovky, vybudování bezpečnějších přechodů pro chodce, oprava obrubníků a chodníků či rekonstrukce zastávek MHD.

Loni se Lidická třída opravovala ve více než půl kilometru dlouhém úseku vedoucím od náměstí Jiřího z Poděbrad až po železniční vlečku, v roce 2012 pak v úseku od náměstí Jiřího z Poděbrad po křižovatku s Mánesovou ulicí. Po letošních pracích tak bude modernizována celá.

Další informace naleznete zde.

15.07.2019 Bc. David Hocke