Za 40 dní odstartuje letošní Travelcon. Organizátoři nabízí zvýhodněné vstupné

Šestý ročník odborné konference cestovního ruchu Travelcon, kterou pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), odstartuje už za 40 dní. Až do konce března poskytne JCCR každému zájemci o účast slevu ve výši čtyřiceti procent. V registračním formuláři na webu www.travelcon.cz stačí zadat slevový kód 40. Konference se uskuteční ve dnech 21. a 22. dubna dvou sálech multikina CineStar v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích, po dvou on-line ročnících opět prezenčně.

Na Travelconu se budou letos probírat témata, která jsou stěžejní pro současnost i budoucnost cestovního ruchu. Jde zejména o avizovaný zákon o cestovním ruchu, o kterém budou diskutovat Martin Jiránek, poradce ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše pro oblast cestovního ruchu, Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism, Jiří Roubíček, zastupitel Jihočeského kraje, a Monika Smetanová, manažerka Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2021–2030.

Zástupci české centrály cestovního ruchu CzechTourism představí na Travelconu plánované digitalizační projekty e-Turista a GDS (Globální distribuční systém). Samostatný blok bude věnován také činnosti Jihočeské centrály cestovního ruchu, především vzniku již zmíněné Koncepce rozvoje cestovního ruchu, strategickému dokumentu, který určuje směr rozvoje turismu v jižních Čechách na celou následující dekádu.

Konference tradičně přinese i inspiraci v podobě zajímavých a úspěšných projektů, ať už se jedná o originální gastropodniky a hotely, příklady rekonstrukce památek, nově vzniklé muzejní expozice nebo i zajímavé kulturní akce.  „Chceme, aby Travelcon neustrnul na teoretické rovině, ale aby byl přínosný i pro diváky, kteří reálně pracují a podnikají v cestovním ruchu,“ zdůraznil ředitel JCCR Petr Soukup.

Program poběží paralelně ve dvou sálech, z nichž jeden bude kompletně zaměřen na oblast kulturních a kreativních průmyslů v synergii s cestovním ruchem. Dění v tomto sálu se odehraje v rámci přeshraničního projektu „Kultura mezi Dunajem a Vltavou – konference“, podpořeného z Fondu malých projektů Rakousko-Česká republika, a JCCR jej připravuje společně s partnerskou organizací Linz Tourism. Významným hostem konference bude ředitel Linz Tourismu Georg Steiner, který odpoví na otázku, co přinesl Linci titul Evropského hlavního město kultury – tedy titul, o který se na rok 2028 uchází i město České Budějovice. Účast přislíbili také organizátoři budějovické kandidatury. Záštitu nad „česko-rakouským“ sálem převzal 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Spolupořadatelem konference je již tradičně destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko. „Pro účastníky konference jsme u našich partnerských hotelů dojednali zvýhodněnou nabídku ubytování. Podrobné informace najdete na webu akce v sekci Vstupenky,“ uvedl ředitel destinační společnosti Tomáš Polanský. Hlavním partnerem Travelconu je agentura CzechTourism a hlavním mediálním partnerem komunikační agentura COT group.

16.03.2022 Bc. David Hocke