Vlachovo Březí se dočká východního obchvatu

Vlachovo Březí se dočká svého východního obchvatu. Postaví ho Jihočeský kraj za úzké součinnosti s městem. Vybudováním obchvatu se občanům Vlachova Březí výrazně uleví od dopravy a zvýší se pohoda bydlení v tomto krásném jihočeském městě. „Celkem jistě se sníží i hladina hluku, kterým současná doprava občany Vlachova Březí obtěžuje,“ uvedl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro finance Tomáš Hajdušek s tím, že zahájení stavebních prací se předpokládá na jaře 2022. Otevírání nabídek se uskutečnilo v pondělí 7. března. Do výběrového řízení podalo nabídku pět zájemců. Výběr vítězného dodavatele musí schválit Rada kraje. Nejnižší nabídnutá cena činí 163 milionů korun.

Na budoucí obchvat se směrem od Prachatic bude najíždět za čerpací stanicí v místě, kde je můstek přes Libotyňský potok. Obchvat bude dále pokračovat přes zatravněné zemědělské plochy mezi obytnou zástavbou města a průmyslovou částí a překříží silnici od Chocholaté Lhoty. Zpátky na silnici směrem na Předslavice napojují před výrobním areálem firmy Reno Šumava. „Délka obchvatu je 1 130 metrů. Spolu s realizací obchvatu budou provedeny také některé další práce, jako např. nezbytné úpravy křižovatek, překládky sítí, postaveno bude 258 metru nových opěrných zdí a 459 metru protihlukových stěn,“ upřesnil Hajdušek.

Podle náměstka hejtmana pro finance by měl být obchvat hotov a zprovozněn už na konci roku 2023. „Během jeho výstavby vám budeme pravidelně přinášet tyto a podobné letecké záběry, abyste mohli sledovat postup stavebních prací. Na závěr ještě dodáme, že obchvaty připravuje Jihočeský kraj i kolem řady dalších jihočeských měst a obcí. Namátkou lze uvést Blatnou, Husinec, Kaplici, Volary, Srubec, Budislav, Trhové Sviny, Borovany, Ledenice, Dačice, Nová Bystřice nebo Horní Pěna,“ nastínil Hajdušek.

Stav přípravy nebo realizace všech krajských dopravních staveb můžete sledovat na webu: https://dopravnistavby.kraj-jihocesky.cz/

08.03.2022 Bc. David Hocke