Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Seminář BESIP: radní Švec ocenil zkušeného pedagoga za celoživotní práci

3. března 2020 se v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje konal tradiční Seminář BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje a organizátory dopravních soutěží. Hvězdou dne se stal Jan Štěpka, který z rukou radního pro dopravu Jiřího Švece obdržel ocenění za celoživotní práci v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Ocenili jsme pana Štěpku za to, že se celá léta stará o naše děti a učí je přežít v dopravním provozu. Má za sebou velkou spoustu zkušenosti, které stále předává dál. I jeho zásluhou dneska jezdíme bezpečněji a za to bych mu rád poděkoval,“ uvedl radní Švec. 

Jan Štěpka je bývalý učitel VOŠ, SPŠ automobilní v Českých Budějovicích. Mnoho let se podílí na organizaci dopravních soutěží, je rozhodčím při jízdě zručnosti během dopravních soutěží a stále působí jako lektor školicích středisek řidičů profesionálů a učitel autoškoly. Nominován byl vedením Ústředního automotoklubu a Profiautoškolou v Českých Budějovicích.

Ne každý je rodilý řidič. Ale podstata výcviku i další péče ve školách je v tom, abychom mladé lidi připravili na život na silnici, jaký je, aby se uměli zorientovat, jezdili bezpečně a vždy se vrátili domů,“ říká Jan Štěpka a dodává, že by se v dalších letech rád zaměřil i na seniory.

Seminář BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje a organizátory dopravních soutěží se v budově krajského úřadu konal již pošesté. Více informací najdete na: http://besip.kraj-jihocesky.cz

Galerie