SANEP: V říjnu je nejlépe hodnoceným hejtmanem Martin Kuba

Říjnový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů čtrnácti územně samosprávných celků – krajů (mezi něž patří i hl. město Praha) ukazuje, že nejlépe si i nadále vede hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) s aktuálním ziskem 46,4% kladných hlasů. Kuba patří mezi nejvýraznější tváře občanských demokratů a širokou veřejnost si získal i z pozice předsedy Asociace krajů ČR už během jarní pandemické vlny COVID-19, kdy jeho kroky v boji proti pandemii byly často mnohem progresivnější a účinnější než ty, které činila naše vláda. Oproti červnovému šetření si Kuba polepšil o 1,1 procentního bodu.

Za jihočeským hejtmanem se pak na druhém místě umístil s aktuálním ziskem 44,9% kladných hlasů hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který se koncem loňského roku stal hejtmanem tohoto kraje již po třetí. Oproti červnu letošního roku si Půta polepšil v aktuálním měření o 0,4 procentního bodu.

Třetí místo pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků obsadil lidovecký hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, který aktuálně získal od obyvatel svého kraje v souhrnu 40,2,% kladných hlasů. Oproti červnu si tak polepšil o 2,4 procentních bodů.

Čtvrtou pozici důvěryhodnosti obsadil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), kterému dali aktuálně obyvatelé tohoto kraje v souhrnu 39,3% kladných hlasů.

Na dalších pomyslných příčkách se pak umístili: hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se ziskem v souhrnu 37,8% kladných hlasů / královéhradecký hejtman Martin Červíček (ODS) se ziskem v souhrnu 37,1% kladných hlasů / hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) se ziskem v souhrnu 35,5% kladných hlasů / olomoucký hejtman Josef Suchánek (STAN) se ziskem v souhrnu 35,1% kladných hlasů / hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS) se ziskem v souhrnu 32,7% kladných hlasů / ústecký hejtman Jan Schiller (ANO) se ziskem v souhrnu 31,6% kladných hlasů / hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS) se ziskem v souhrnu 30,7% kladných hlasů / karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA) se ziskem v souhrnu 23,6% kladných hlasů a zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) se ziskem v souhrnu 21,5% hlasů.

Na posledním místě se pak umístil se ziskem pouhých 18,7% kladných hlasů primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Více zde.

02.11.2021 Bc. David Hocke