Olympiáda dětí a mládeže 2022, den druhý. Jihočeši vybojovali několik medailí a zachránili jeden lidský život

Druhý den ODM 2022 byl pro Jihočechy velmi úspěšný. O první medaile pro naši výpravu se postarali orientační běžci Vojtěch Blažek (stříbro) a Jakub Míchal (bronz). Plavci získali 3 medaile z toho jednu zlatou. Na vodě se dařilo i kanoistům, ti získali jednu zlatou a jednu stříbrnou.

Dnes také proběhla soutěž tanečního sportu. Dvojice Jasmina Jelínková a Ondřej Hrazánek obsadili 11. místo a přidali 4 body do celkového bodování krajů.

Obě dvojice beach volejbalistů Jasmin Popelka, David Kohout a Vanesa Mrázková, Adéla Šimánková postupují z druhého místa. Ve čtvrtek proběhne finále a dohra o 5. a 7. místo.

Soutěže v kolektivních sportech budou dále probíhat v následujících dnech.

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouci ale také přinesla jeden silný příběh. "Trenéři házené Mirek Vávra a Honza Slavík zahlédli v říčce batoh. Pak si všimli, že pod vodou je v batohu oblečený člověk. Vytáhli ho a přivedli k životu! Prostě měl štěstí, že šli kolem," popsal událost náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro oblast školství Pavel Klíma.