Náměstek hejtmana Klíma ocenil Talenty Jihočeského kraje za rok 2021

Technická, přírodovědná, hudební, výtvarná, taneční, humanitní a všestranný talent. To bylo sedm kategorií, ve kterých sbírali úspěchy nadaní žáci a studenti v 21. ročníku ankety Talent Jihočeského kraje za rok 2021. Čtyřicet šest nejlepších ocenil v úterý 22. února náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma. Slavnostní akt se uskutečnil v jednacím sále Zastupitelstva Jihočeského kraje.

„Těším se na každého z vás, jen mi dovolte jednu větu, nebo spíš myšlenku, kterou musím zmínit. K tomu, aby se talent opravdu rozvinul jsou potřeba tři věci. Potřebujete dobré vedení, které začíná v rodině. Takže já děkuji vašim rodičům a gratuluji vám, že je máte. Potřebujete dobré vedení, ať už ve škole, nebo někde v klubu. Takže vám gratuluji k tomu, že máte dobré učitele, dobré trenéry, dobré vedoucí. A ta třetí věc, to jste vy sami. Vy, kteří máte kromě talentu také píli a houževnatost. Dnes jste ještě malí, ale já vám přeji i do budoucna, aby vám žádná z těch výše jmenovaných věcí nikdy nechyběla a my se s vašim talentem, pílí a houževnatostí potkali i poté, co dospějete,“ uvedl při předávání ocenění Klíma.

Nominace do ankety, jejímž vyhlašovatelem byl Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích, byly přijímány do 4. února 2022. Úspěšné žáky a studenty ucházející se o ocenění Talent Jihočeského kraje za rok 2021 mohli navrhovat učitelé, vychovatelé, vedoucí kroužků, rodiče, příbuzní nebo třeba kamarádi.

Kompletní výsledky ankety Talent Jihočeského kraje 2021 naleznete zde.

23.02.2022 Bc. David Hocke