Náměstci hejtmanky Knot a Hroch poblahopřáli jihočeským sportovcům za zisk 26 medailí z Her IX. letní olympiády dětí a mládeže

Blahopřejeme vám k zisku 26 medailí a děkujeme za reprezentaci kraje. Tato slova si vyslechli mladí jihočeští sportovci, kteří obsadili první až třetí místo na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019, od prvního náměstka hejtmanky Josefa Knota a jejího náměstka Pavla Hrocha.

Kromě toho si ze setkání na krajském úřadě konaném v pondělí 9. září odnesli i drobné dárky a poukázky na nákup sportovních potřeb.

Letní olympiáda se letos konala v Libereckém kraji a mladé jihočeské sportovní naděje na ni v konkurenci svých vrstevníků z ostatních 13 krajů a hlavního města Prahy obsadili deváté místo. „Získali jste celkem 26 medailí, z toho tři zlaté, devět stříbrných a 14 bronzových. Blahopřeje vám k dosaženým výsledkům a věřím, že ze zimní olympiády, kterou hostí v roce 2020 Karlovský kraj, bude medailová sklizeň i umístění ještě radostnější,“ uvedl Hroch.

Knot pak vedle gratulace připomněl i důležitou roli sportu pro mládež. „Velice mě těší, že tu vidím tolik mladých a pro sport zapálených tváří. Zároveň bych chtěl poděkovat vašim rodičům i trenérům, že vás k aktivnímu pohybu v dnešní přetechnizované době vedou,“ zdůraznil první náměstek hejtmanky s tím, že sport se i pozitivně promítá do formování charakteru mladých lidí.

Veškeré informace o Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 naleznete na: https://odm.olympic.cz/

10.09.2019 Bc. David Hocke