Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostí pátý ročník přestřelky basketbalových talentů YOUNG GUNS.

Blíží se tradiční přestřelka budoucích basketbalových hvězd. Jubilejní pátý ročník prestižního juniorského turnaje hostí Jindřichův Hradec tentokrát společně s Pelhřimovem, se kterým GBA od letošní sezóny úzce spolupracuje. Akci podporuje i Jihočeský kraj.

YOUNG GUNS GBA Invitational 2021 proběhne ve dnech 16. - 19. prosince v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. Ve čtyřech dnech nabídne 12 utkání a také oblíbené divácké soutěže Slam Dunk Contest a 3-Point Shootout. V rámci turnaje proběhne 17. prosince od 17:00 také slavnostní otevření hlavní expozice Národního basketbalového muzea v Pelhřimově. Fanoušci se rozhodně mají na co těšit. 
Do Česka se jako vždy sjede velmi atraktivní mezinárodní konkurence. Účast potvrdila italská Stella Azzurra Roma, švédská akademie BK Rig, slovenská BK Inter Bratislava či továrna na talenty The Skills Factory ze spojených států. Český basketbal bude reprezentovat  GBA Lions Jindřichův Hradec a GBA Sojky Pelhřimov.

“Pro SOJKY Pelhřimov je spolupořádání nejprestižnějšího tuzemského turnaje juniorů dalším milníkem v historii klubu. Díky partnerství s GBA Lions Jindřichův Hradec jsme naši dlouhodobou práci s mládeží posunuli na nový level. Nyní je pro nás velkou poctou přivítat v našem městě giganty evropského i zámořského basketbalu a vidět v akci budoucí hvězdy Euroligy i hráče s potenciálem hrát slavnou NBA. Těším se také na slavnostní otevření hlavní expozice Národního basketbalového muzea. Pelhřimov čeká malý basketbalový svátek.” řekl Václav Plášil, místopředseda BK SOJKY Pelhřimov.  

Rozpisy zápasů, výsledky i přenosy sledujte na www.gbainvitational.eu.

Štítky