Text na řeč

Jihočeský kraj vybuduje provizorní spojku mezi Včelnou a Rožnovem

Rada Jihočeského kraje na svém čtvrtečním zasedání rozhodla o výstavbě provizorního propojení dvou cyklostezek v obci Včelná a českobudějovické místní části Rožnov. To umožní cyklistům bezpečně projíždět staveništěm Jižní tangenty v této lokalitě. „Ukázalo se, že v současnosti nemohou cyklisté používat cyklostezku v celé délce a v určitém úseku musí sjet na nebezpečnou a úzkou komunikaci. Tou projíždí nejen osobní a autobusová doprava, ale i nákladní automobily ze stavby. A to ve velké intenzitě,“ popsal situaci náměstek hejtmana pro oblast investic Tomáš Hajdušek a dodal, že rada kraje proto chce zvýšit bezpečnost tohoto úseku. „Rozhodli jsme se okamžitě uvolnit na výstavbu Jižní tangenty dalších téměř 2,4 milionu korun,“ zdůraznil náměstek s tím, že peníze jsou určeny právě na výstavbu bezpečnějšího provizorního propojení.  

Částkou 300 tisíc se na výstavbě bezpečnější spojky  bude podílet i obec Včelná. „Naši občané cyklostezku do Rožnova a dále do Českých Budějovic často užívají a jejich bezpečnost je pro nás prioritou. Proto jsem zastupitelstvu po předchozí dohodě s krajem předložila návrh na uvolnění částky 300 tisíc korun, který zastupitelstvo schválilo“, uvedla starostka Včelné Miroslava Stránská.

Součástí projektu Jižní tangenty je rovněž vybudování trvalé cyklostezky, která zajistí bezpečnou cyklodopravu mezi Včelnou a Českými Budějovicemi.

Galerie