Jihočeský kraj ruší letošní ročník soutěže Jihočeská Kuchtička

Vzhledem k současné pandemické situaci a uzavřeným školním jídelnám se Jihočeský kraj rozhodl pro letošní rok zrušit druhý ročník soutěže Jihočeská Kuchtička. Soutěže, která má za cíl podpořit regionální potraviny i regionální producenty z Jihočeského kraje.

„Je nám velice líto, že nemůžeme ocenit práci všech, kteří nelitují své námahy a snaží se i nad rámec svých povinností zajistit dětem zdravé stravování pomocí kvalitních jihočeských produktů. Právě dnes se totiž ukazuje, jak důležitá je podpora regionálních produktů a jejich výrobců. Bohužel, současná situace uspořádání této soutěže neumožňuje.  Proto jsme se rozhodli letošní ročník zrušit a od října společně s KS MAS odstartujeme další ročník. Ten doufám proběhne už za normálních podmínek a v červnu 2021 budeme znát vítězný kolektiv“, dodala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Z prvního ročníku vyšel vítězně kolektiv jídelny ZŠ a MŠ Dříteň, který si za svou snahu o zdravé a lokální stravování odnesl 100 tisíc korun. Na druhém místě skončila Mateřská škola Chelčice, která získala 60 tisíc korun a třetí místo, spojené s odměnou 40 tisíc korun, obsadila ZŠ a MŠ Katovice. Soutěž, na které s krajem spolupracují místní akční skupiny, trvala od září 2018 do května 2019 a přihlásilo se do ní 23 školních jídelen.

28.04.2020 Bc. David Hocke