Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj hostí výstavu policejních fotografií Fotostopa 2019

Slavnostní vernisáží začala v úterý 3. září výstava Fotostopa 2019. Již VI. ročník prezentace prací kriminalistických techniků, znalců a policistů nese podtitul vražda-smrt-zabití a v prostorách hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje bude k vidění až do 29. září.  

Výstavu zahájil jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka, který poděkoval Jihočeskému kraji za prostory a vyzdvihl význam vzájemné spolupráce mezi Jihočeským krajem a místní policií. „Chci poděkovat Ladislavu Zíkovi a Pavlu Panskému, kteří touto výstavou opravdu žijí,“ ocenil dále práci organizátorů.

Policejnímu řediteli na oplátku poděkovala hejtmanka Ivana Stráská za možnost nahlédnout pod pokličku policejní kuchyně. „Je to úplně nový pohled a i když někdy máme tendenci dívat se na policejní práci s despektem, musíme si přiznat, že je to právě policie, u které hledáme zastání, když je nám ouvej,“ uvedla hejtmanka.  

Její slova potvrdil i ředitel úřadu Milan Kučera, který zavzpomínal na své profesní roky u policie. „Výstava dobře dokumentuje, že i sociální patologie je součástí našeho života a je úkolem policie, aby pomohla společnosti se těmto jevům bránit,“ uvedl Kučera a poděkoval jí za to, že opravdu pomáhá a chrání.   

V rámci slavnostní vernisáže byli odměněni autoři nejlepších fotografií „Jitro u Zámecké zahrady“ (autor David Daniel), „Nůž“ (autor Daniel Vik) a „Tělo a Duše“ (autor Zdeněk Kačer). Speciální cenu odborné poroty pak získala fotografie s názvem „Průstřel žebra“ (autor Petr Mrzena). 

Zájemci z řad veřejnosti si budou moci prohlédnout nejen fotografie současné, ale také snímky z období první republiky a snímky z policejního archivu kriminalistického ústavu. Opravdovým unikátem je fotodokumentace pádu dvou MIGů na sídliště Vltava, která ještě nebyla nikde na veřejnosti publikována. Výstava, která se koná pod záštitou hejtmanky Ivany Stráské a za podpory ředitele Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR Hynka Raise je zpřístupněna každý den v provozní době Krajského úřadu Jihočeského kraje.