Hlavním tématem Travelconu bude budoucnost cestovního ruchu

Klíčovou obsahovou náplní letošního Travelconu bude restart a budoucnost cestovního ruchu. Naznačují to mimo jiné témata šestého ročníku této dnes už tradiční odborné konference pořádané Jihočeskou centrálou cestovního ruchu (JCCR) ve dnech 21. a 22. dubna ve dvou sálech multikina CineStar v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích, partnera akce.

Účastníky letošního Travelconu čeká v českobudějovickém Cinestaru více než dvacet přednášek a čtyřicítka speakerů. Odborníci na cestovní ruch a další profesionálové z tohoto ekonomicky velmi důležitého odvětví sem přinesou nové a mnohdy neočekávané odpovědi na otázky současné situace a trendů turismu. Akce se po dvou on-line ročnících znovu vrací do své původní prezenční formy.

Hlavní témata konference v podstatě určila nová vláda svým programovým prohlášením o cestovním ruchu. Na Travelconu bychom proto zástupcům ministerstev klíčových pro cestovní ruch rádi dali prostor pro představení vizí na následující roky,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup. Přednášky takzvaného vládního bloku budou tematicky věnovány vizím pro cestovní ruch z pohledu místního rozvoje, dopravy a kultury, zákonu o cestovním ruchu a digitalizaci cestovního ruchu.

Další dva tematické bloky byly pojmenovány: „Trendy v turismu 2022+“ a „Kultura a cestovní ruch u nás a v Rakousku“. „Na spolupráci s Rakouskem bude přímo zaměřen jeden ze zmiňovaných dvou sálů, kde bude zajištěno simultánní tlumočení. Programu se samozřejmě zúčastní také rakouští zástupci,“ doplnila koordinátorka programu Marie Machalová. Účastníci konference se mohou těšit například na tato témata: Kultura strategicky, co přináší titul Evropské hlavní město kultury, inspirace od rakouských sousedů, kulturní a kreativní průmysly či kultura v „onlajnu.“ Tato část konference bude realizována v rámci projektu „Kultura mezi Dunajem a Vltavou – konference“, číslo projektu KPF-01-325. Projekt je financován dotací z Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika.

Mezi přednášejícími a hlavními diskutéry tematického bloku „Trendy v turismu 2022+“ se představí již tradičně Viliam Sivek, tentokrát za Českou unii cestovního ruchu, či Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR. Ti se budou věnovat tématu podnikatelů v cestovním ruchu a jejich vizí. Účastníky osloví také přednáška o ikonickém Grandhotelu Pupp v Karlových Varech s ředitelem Jindřichem Krauszem. O tom, jak (ne)využít místní poplatky, budou diskutovat Jakub Rus za Svazek obcí Východní Krkonoše a zástupci jihočeských měst. O budoucích trendech v cestovním ruchu bude hovořit podnikatel a stratég cestovního ruchu Jaromír Polášek. Chybět nebudou zástupci gastronomie s přednáškou „Kam míří kvalita v gastronomii“.

Cena vstupenky činí 800 korun. Do konce února nabízí JCCR možnost získání dvou vstupenek za cenu jedné po zadání kódu 1+1 při registraci. „Veškeré potřebné informace a registrační formulář lze nalézt na webových stránkách konference www.travelcon.cz,“ připomněla koordinátorka registrací Travelconu Jaroslava Janečková.

Loňský ročník Travelconu si zájemci mohou stručně připomenout zde. Spolupořadatelem letošního ročníku je již tradičně Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko, hlavním partnerem agentura CzechTourism a hlavním mediálním partnerem agentura COT group.

03.03.2022 Bc. David Hocke