Hejtmanka Stráská přála Předbořicím k 800. narozeninám

K 800. narozeninám přála hejtmanka Ivana Stráská obci Předbořice na Písecku. Kulaté výročí založení slavila obec, která správně patří pod Kovářov, za účasti místních spolků, rodáků i rekreantů v sobotu 17. srpna.

Osm set let je výročí, před kterým stojí za to smeknout. Přeji vám, aby se v Předbořicích za dalších 800 let sešli vaši praprapravnuci, v klidu tu poseděli a radovali se ze života tak, jako dnes vy,“ uvedla Stráská.

Hejtmanka rovněž sdělila, že je z nedalekého Milevska, tudíž tuto nádhernou lokalitu velice dobře zná. Vzpomněla i na některé významné předbořické rodáky, jako byl například sběratel lidových písní a překladatel Karel Cvrk či historik a řídící měšťanských škol v Milevsku Karel Dolista.

Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmanky pro kulturu a starosta Kovářova Pavel Hroch, který připomněl, že obec byla založena v době vlády Přemysla Otakara I.  „Za uspořádání oslav bych pak rád poděkoval všem místním občanům. Oni si vše zorganizovali i pozvali rodáky a zajistili i bohatý kulturní program. A díky patří také rekreantům, kteří se do zdejších akcí pravidelně aktivně zapojují,“ uzavřel Hroch s tím, že v Předbořicích žije 120 stálých obyvatel a jen rodáků sem bylo v sobotu bylo pozváno na čtyři stovky.

19.08.2019 Bc. Hana Brožková