František Talíř: S Jihomoravským krajem máme společnou hranici i společná témata

Vicehejtman Jihočeského kraje František Talíř uskutečnil v pátek 20. listopadu svou první oficiální cestu mimo region. V Brně se sešel s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem a jeho radním pro regionální rozvoj Janem Zámečníkem.

S Jihomoravským krajem máme kromě krátkého úseku společné hranice i řadu společných témat. Patří mezi ně například podpora projektů pro zachování vody v krajině nebo zatraktivnění celého regionu pro jeho návštěvníky, aby nezůstávali pouze v turisticky exponovaných superdestinacích,“ upřesnil František Talíř. „S hejtmanem Grolichem jsme také probírali neutěšenou situaci financování krajů, kterým vláda svojí nezodpovědnou politikou bere citelnou část příjmů. Pokud bych měl být nad věcí, bavili jsme se, v které oblasti škrty v rozpočtu budou nejméně bolestivé pro naše občany,“ doplnil vicehejtman Talíř.

Podle něj je vhodné, aby se radní či náměstci zodpovědní za regionální rozvoj v různých, vzájemně sousedících krajích, potkávali pravidelně. Zejména v okrajových částech krajů nesmí docházet k tomu, aby v nich například špatnou koordinací veřejné dopravy docházelo k vytváření umělých vnitřních hranic.

25.11.2020 Bc. David Hocke