Děkujeme všem našim zaměstnancům, kteří se zapojili do sbírky pro ukrajinské uprchlíky

Ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje Lukáš Glaser děkuje všem našim zaměstnancům krajského úřadu, kteří se zapojili do humanitární sbírky pro uprchlíky z válkou postižené Ukrajiny. Sbírka odstartovala v pátek 4. března v hlavní budově krajského úřadu v Českých Budějovicích a zaměstnanci do ní mohou přispívat hmotnými dary a to zatím do odvolání. „Hlavním cílem jejího vypsání je skutečnost, že uprchlíci, kteří na jih Čech dorazí často s velmi malými dětmi, u sebe mají pouze pár nejdůležitějších věcí a většina nedisponuje ani finančními prostředky. A když už je mají, tak se jedná například o ukrajinské hřivny, které v České republice téměř nelze směnit. Proto jsme se obrátili na zaměstnance kraje s prosbou, aby uprchlíkům pomohli získat zejména předměty základní denní potřeby,“ vysvětlil Glaser.

Ředitel krajského úřadu Lukáš Glaser své kolegyně a kolegy zaměstnance předem informoval, které předměty jsou skutečně v tuto chvíli potřebné. Jedná se zejména o hygienické potřeby pro děti i dospělé, karimatky a menší deky či zachovalé hračky. Právě hračky, které zaměstnanci většinou zakoupili nové, budou dětem dávány při příchodu na KACPU a budou je doprovázet po dobu jejich pobytu.

Vlastní kompletaci do jednotlivých balení zajistí členové Oblastního spolku Českého červeného kříže v ČB ve spolupráci s dalšími dobrovolníky, například z řad Salesiánského střediska mládeže ČB. Část balíčků poputuje přímo k uprchlíkům do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) na letišti v Plané a část bude uložena ve skladu Českého červeného kříže tamtéž. Odtud budou doplňovány do KACPU v případě potřeby,“ uzavřel ředitel krajského úřadu Glaser.

11.03.2022 Bc. David Hocke